Studix – Стадікс / Середня освіта в Польщі / Об’єднання шкіл ім. Станіслава Сташица в м. Тарнобжег

Об’єднання шкіл ім. Станіслава Сташица в м. Тарнобжег

Об’єднання шкіл ім. кс. Станіслава Сташица в Тарнобжегу авторитетна та рейтингова потужна технічна школа, вступити до якої не просто: навчальний заклад ставить високі вимоги до кандидатів, адже навчальний процес тут розрахований на справді сильних та старанних учнів. У місцевості Тарнобжег навчальний заклад скорочено називають «Górnik», оскільки школа носить ім’я відомого у гірничій промисловості діяча.

У складі Об’єднання шкіл є 5-річний технікум та 4-річний ліцей.

Спеціальності технікуму:

  • Технік-програміст
  • Технік-автоматик
  • Технік-механік
  • Технік -автомеханік
  • Технік-телеінформатик
  • Технік-електронік
  • Технік-електрик
  • Технік-графіки та цифрової поліграфії

Спеціалізації ліцею:

  • Фізико-математичний клас з інформатикою
  • Фізико-математичний клас з англійською мовою
  • Математично-географічний клас з поглибленою англійською мовою
  • Географічно-туристичний клас з елементами обслуговування в туризмі
  • Гуманітарний клас з поглибленою англійською мовою та правознавством
  • Біологічно-хімічний клас з поглибленою англійською мовою та курсом медичного рятівництва
  • Біологічно-хімічний клас з поглибленою математикою та курсом медичного рятівництва
  • Військовий клас, що діє під патронатом Військової Академії. В програмі плавання, стрільба, бойові мистецтва.

  • Спеціальності
  • ВСТУП/ОПЛАТА/ОПІКА
  • ФОТО
Спеціальності

У складі Об’єднання шкіл є 5-річний технікум та 4-річний ліцей.

Спеціальності технікуму:

  • Технік-програміст
  • Технік-автоматик
  • Технік-механік
  • Технік -автомеханік
  • Технік-телеінформатик
  • Технік-електронік
  • Технік-електрик
  • Технік-графіки та цифрової поліграфії

ТЕХНІК-ПРОГРАМІСТ

Це нова спеціальність, впроваджена в каталог Міністерства освіти Польщі з 1 вересня 2019 року. Роботодавці з ІТ-галузі, великі ІТ компанії задекларували реальний дефіцит програмістів, готувати яких можуть середньоосвітні заклади, і для яких вже готовий обсяг роботи та робочі місця. Створення, адміністрування вебсайтів та великих баз даних, програмування веб- та мобільних аплікацій і додатків, системних програм, їх тестування та обслуговування – це перелік стандартних навиків майбутнього техніка-програміста.

В процесі навчання учні отримають теоретичні та практичні знання згідно вимог даної кваліфікації, оволодіють найпопулярнішими мовами програмування: t Python, C++, JavaScript, PHP, SQL, HTML 5 i CSS. Випускник напрямку зможе добре і легко працевлаштуватися або стати студентом політехніки.

Спеціальність технік-програміст  – чудовий вибір для молодої людини, яка цікавиться ІТ, математикою та точними науками.


ТЕХНІК-АВТОМАТИЗАЦІЇ

(навчання відбувається під патронатом всесвітньовідомої компанії Pilkington, відділ в місті Сандомежі)

Технік-автоматизації це фахівець, який монтує, запускає і обслуговує автоматизаційне обладнання та інсталяції, проводить огляд, консервацію, діагностику та ремонт.

Після закінчення школи технік-автоматизації буде володіти знаннями та навичками в сфері автоматики, пневматики, силової гідравліки, аналізу виробничих процесів, підбором методів автоматизації процесів, технічними навичками обслуговування виробничого обладнання, а також системами керування процесами. Випускник буде готовий тестувати прототипи, інсталювати нове та оновлене обладнання, керуватися відповідними стандартами та технічними документами.

Щоб стати техніком-автоматизації, треба мати хист до техніки та конструювання, навички абстрактного мислення, здібності до точних наук, відмінну пам’ять. Підліток має цікавитися науково-технічним прогресом, слідкувати за промисловими новинками.


ТЕХНІК-МЕХАНІК

Додаткові курси та кваліфікації:

  • зварник споін пахових блях, метод приварки 135 (MAG) або метод TIG
  • оператор програміст верстатів, керованих цифровим методом CNC

Випускник отримує практичні та теоретичні знання щодо зварювання та цифрового керування верстатами, готовий до праці в роботизованій промисловості, а також є компетентним у автопромисловості.

Спеціалізація «Організація та моніторинг виробництва машин та обладнання», дає можливість у майбутньому навчатися в політехніці на напрямках мехатроніка, автомобілебудівництво, механіка, автоматика та робототехніка.

Метою навчання на спеціальності технік-механік є підготовка фахівця до виконання проектних, виробничих та ремонтно-монтажних робіт в сфері механізації та автоматизації виробничих процесів.

Професійні навички техніка-механіка: організація та моніторинг процесу створення виробничих машин та обладнання, контроль якості виконання виробів та послуг, інсталяція, впровадження в експлуатацію та запуск обладнання, проектування простих механічних об’єктів та їх технічної документації, підготовка калькуляції виготовлення та ремонту обладнання, ведення обліку та звітності виконаної роботи.

Перспективи працевлаштування техніка-механіка: це можуть бути як виробничі позиції, так і посади технічного нагляду та контролю якості, автомайстерні. Вибір величезний – від потужних промислових підприємств, до автомайстерень та контролюючих органів.


ТЕХНІК АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ (Технік-автомеханік)

Додаткові курси та кваліфікації:

  1. Курс водіння і права категорії В
  2. Курс автодіагностики

Ця професія тісно пов’язана  з автомеханікою, будовою мотору та автомобіля, а також його експлуатації. Стрімкий ріст моторизації зумовив запит на висококласних фахівців з експлуатації, діагностики та ремонту сучасних авто, наповнених електронікою та сучасними технічними рішеннями.

В останні роки програму навчання за цією спеціальністю було суттєво оновлено, осучаснено під вимоги роботодавців. Випускник  готовий до наступної діяльності: організація роботи автосервісу, процесу обслуговування транспортного засобу та безпосередніх ремонтних робіт: від оцінки технічного стану авто до усунення несправності. Фахівець зможе вести відповідну технічну та звітну документацію, пов’язану з експлуатацією транспортного засобу та реалізацією моторизаційних послуг.

Перспективи працевлаштування техніка-автомеханіка: це автосервіси та автосалони, виробничі підприємства, автотранспортні підприємства, інституції, що займаються обліком та реєстрацією транспортних засобів і запасних частин, підприємства, що займаються утилізацією транспортних засобів, компанії з автострахування.


ТЕХНІК ТЕЛЕІНФОРМАТИК

Телеінформатик займається проектуванням, реалізацією, експлуатацією та консервацією телекомунікаційних систем і мереж, з використанням технічних креслень та документів, а також профільним програмним забезпеченням. Фахівець окреслює засади експлуатації системних трансмісій, характеризує сигнали та підбирає для них відповідні з’єднання (кабельовані, радіо чи оптику), виконує конфігурації, інтегрує телеінформаційні системи різних стандартів, контролює їх співвідношення.

Фахівець об’єднує між собою електронні та телеінформаційні системи з ІТ системами. Має навички творення програм на мові assemblera i C/C++ для простих системних мікропроцесорів. Монтує, конфігурує та експлуатує комп’ютерну техніку. Бере участь у розробці новинок для комп’ютерної техніки, оптимізує їх конфігурацію під телекомунікаційні потреби та периферійні пристрої. Має навички побудови локальних мереж, техогляду та ремонту комп’ютерної техніки. Створює конфігурацію операційних систем для мобільних телефонів, обслуговує та діагностує ці телефони.

Усі конфігурації технік-телеінформатик проводить англійською мовою із застосуванням галузевої термінології.

Вища освіта, яка продовжує дану спеціальність: електроніка, елекротехніка, мехатроніка, телекомунікація, телеінформатика, автоматика.


ТЕХНІК-ЕЛЕКТРОНІК

Фахівець проектує, налаштовує, інсталює, запускає та утилізує електронні установки. Спектр фахових навик є надзвичайно широкий, адже електроніка використовується, практично, у всіх сферах життєдіяльності людини.

Перспективи працевлаштування: конструкторські відділи, що готують до впровадження нове обладнання та проектують його з використанням ІТ технологій, проектування мікропроцесорних компонентів, які вимагають спеціалізованих робіт з пам’яттю, специфічного тестування та подальшого моніторингу їх роботи в різних електричних, кліматичних та механічних умовах. Електроніки працюють на посадах, пов’язаних з сервісом електронного обладнання, де проводять діагностику несправності, її локалізацію, ремонт та відновлення інформації, втраченої внаслідок аварії.

Техніки-електроніки працюють на виробництвах як контролери коректності монтажу та експлуатації обладнання, а також над виготовленням продукції цим обладнанням.

В багатосерійному виробництві техніки електроніки обслуговують обладнання за допомогою ІТ технологій.


ТЕХНІК-ЕЛЕКТРИК (з додатковим курсом SEP)

Метою профільної освіти є підготовка фахівця до виконання проектних та ремонтно-монтажних робіт, вимірювання, післямонтажне та післяремонтне випробування. Важливим елементом роботи техніка-електрика є вміння вести та аналізувати технічну документацію та креслення. Після закінчення навчання фахівець буде мати підготовку та навички до: проектування простих електричних систем, електричні та електронні інсталяції, монтаж та обслуговування електричного та електроенергетичного обладнання, виконання ремонтних робіт, використання ПК та спеціалізованих ІТ програм.

Перспектива працевлаштування величезна: від підприємств, які виробляють та продають електроенергію, до підприємств, які широко експлуатують таку енергію (комунальні господарства та великі виробництва). Це можуть бути компанії, що виготовляють електричне обладнання, заклади, що надають послуги з ремонту електрообладнання. Тобто, технік-електрик може знайти роботу, практично, у всіх компаніях, що використовують електрообладнання та електроенергію.  Для здобуття вищої освіти техніки-електрики, як правило, обирають політехнічні університети.


ТЕХНІК ГРАФІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЦИФРОВОЇ ПОЛІГРАФІЇ (з додатковим курсом моделювання CAD 3DB)

Технік-графіки та цифрової поліграфії – дуже популярна спеціальність, яка відкриває реальні перспективи та гарантує цікавий навчальний процес. Учень вивчає матеріалознавство, процеси цифрової поліграфії, графічні техніки, роботу на цифровому та друкарському обладнанні, проектні роботи, підготовку до друку, робить репродукційні проекти, графічно-медійні проекти. Навчальний процес базується на постійних практиках. Це широкопрофільна  спеціальність, яка дає також можливості вузької спеціалізації. Школа готує спеціалізовані курси з урахуванням зацікавлення учнів та потреб регіонального ринку праці. Спеціалізацією може бути, наприклад, тематика мультимедіа чи графіки.

До завдання техніка-графічних та цифрових процесів належить проектування та підготовка до друку різноманітних поліграфічних продуктів. Фахівець має досконало володіти спеціалізованими графічними ІТ програмами та обслуговуванням цифрових друкарських машин. Під час навчання робиться акцент на вивчення роботи сучасних програм та методів у 2D та 3D графіці.

Технік графічних процесів та цифрової поліграфії також виконує ламання текстів, корекції кольору графічних файлів, підлаштування розмірів аби після верстки та друку отримати на папері бажаний ефект.

Випускник цього напрямку має величезні шанси отримати цікаву та творчу роботу. Кожна рекламна агенція, редакція газети чи журналу, літературне видавництво потребує таких висококваліфікованих фахівців.

Власне, від вміння та таланту такого спеціаліста залежить зовнішній вигляд флаєра, візитки, газети, журналу та книги – усіх тих друкованих продуктів, які кожен з нас щодня тримає у руках.