Studix – Стадікс / Освіта в Словаччині

Освіта в Словаччині

Освіта в Словаччині приваблює багатьох українців, адже в цій невеликій і гарній країні відкриваються чудові перспективи для працевлаштування та побудови кар’єри. Словацька мова нескладний для вивчення, оскільки належить до слов’янської групи, тому адаптація в країні проходить досить швидко. Процедура вступу достатньо проста, якщо знати всі нюанси. Studix.eu надає професійну допомогу в вступі до навчальних закладів Словаччини. У нас можна отримати повний комплекс консультаційних та організаційних послуг.

Що вам дасть освіта в Словаччині?

Навчання в Словаччині для українців відкриває багато можливостей, має масу плюсів. Що вам дасть навчання тут? Освіта в Словаччині
 • Отримати диплом, який котирується у всіх країнах Євросоюзу, а також в США, Канаді, Австралії та інших розвинених країнах.
 • Безкоштовно навчатися в гімназії або спеціальній школі, а також в університеті (при навчанні на словацькому в державному навчальному заклад).
 • Проживати в європейській державі, де зафіксовано найнижчий рівень злочинності серед держав ЄС.
 • Витрачати мінімум грошей на життя, в порівнянні з іншими європейськими країнами (на місяць проживання в Словаччині вистачає 250 євро).
 • Підробляти в процесі навчання без шкоди для навчання.
 • Отримувати стипендію за гарне навчання від 250 євро.
 • Подорожувати по європейським країнам і безкоштовно користуватися залізничним транспортом.
 • Отримати посвідку на постійне місце проживання, який передбачений для кожного іноземного студента.
Здобути освіту в Словаччині для українців більш ніж реально, адже в цій країні навчальні заклади заохочуються державою за навчання іноземних студентів.

Середня освіта в Словаччині

У Словаччині українець має можливість безкоштовно навчатися в державних навчальних закладах – гімназіях і спеціальних середніх школах. Навчання в гімназії орієнтована на підготовку учнів для подальшого вступу до університетів, а спеціальні середні школи – це аналоги наших технікумів. Після закінчення середньої школи теж можна вступити до ВНЗ, а можна відразу працювати по освоєної спеціальності. За відгуками про освіту в Словаччині українців, після освоєння професії в місцевих середніх навчальних закладах можна без особливих труднощів влаштуватися на роботу.
У приватних школах вартість навчання в Словаччині для українців коливається. Ціна може складати 30-1000 євро в місяць, в залежності від навчального закладу.

Вища освіта в Словаччині

Відгуки про навчання в Словаччині наших клієнтів говорять про те, що в цій країні можна отримати відмінне вищу освіту, що відповідає стандартам ЄС. Багато місцевих університети мають високі міжнародні рейтинги. Також, за відгуками про навчання в Словаччині, тут мінімум загальноосвітніх предметів, ухил робиться на предмети за фахом. Навчальних годин за програмами навчання в словацьких ВНЗ менше, ніж в українських, тому студенти мають можливість підробляти без шкоди для навчання.
Вища освіта словацькою мовою кожен може отримати безкоштовно. Але це стосується державних ВНЗ, в приватних університетах вартість навчання в Словаччині складає від 500 євро (при навчанні на словацькому) і від 3000 євро (при навчанні на інших мовах – доступні англійська, французька, німецька).
Всього в Словаччині понад тридцять університетів. Найпопулярніші – Словацька технічний, Університет Коменського, Жилінський університет. У місцевих ВНЗ ви можете отримати 3 рівня освіти відповідно до принципів Болонської системи:
 • Бакалаврат. Навчання триває 3 роки, студент отримує ступінь бакалавра.
 • Магістра. Навчання триває 2 роки, студент отримує ступінь магістра або інженера.
 • Докторантура. Навчання триває 3-4 роки, студент отримує ступінь доктора (PhD).
Громадяни України мають можливість вступити в словацький університет на бакалаврат, маючи атестат про повну загальну середню освіту, отриманий в рідній країні. Також українці можуть отримати освіту в Словаччині на магістратурі, закінчивши бакалаврат в Україні. Studix.eu надасть консультаційну допомогу і підтримку в усіх організаційних питаннях, пов’язаних з процесом вступу.

Університети Словаччини: підготовка до вступу

Навчання в Словаччині StudixПодати документи до обраних вами університети можна тільки платно, і у кожного навчального закладу свої терміни подачі. Вартість однієї заявки – від 20 євро. Можна подавати кілька заявок в різні навчальні заклади, на різні факультети.
Навчання в Словаччині StudixДля деяких спеціальностей не потрібно складати іспити під час вступу – студентів зараховують на підставі результатів атестата або диплома про присвоєння ступеня бакалавра. Це також залежить від університету. Для інших спеціальностей необхідно здавати іспит і проходити співбесіду, наприклад, в медичних університетах. Багато абітурієнтів “страхують” себе і подають заявки як до ВНЗ, де потрібно здавати іспит, так і в університети, у яких немає такої вимоги. Це збільшує їх шанси вступити до вищого навчального закладу Словаччини.
Також іноземним абітурієнтам потрібно надати сертифікат про те, що вони закінчили курси словацької мови, причому акредитовані словацьким міністерством освіти. Деякі університети передбачають співбесіду. В ході нього перевіряється рівень володіння мовою.
Важливо знати словацьку мову на досить високому рівні, оскільки навчання проходить в основному на словацькому. Якщо ви хочете проходити навчання в Словаччині англійською, вам потрібно буде платити за навчання близько 3000 євро на рік. Але вивчити словацький цілком реально, тим більше в країні є спеціальні підготовчі центри. Там можна не тільки вивчити мову і підготуватися до вступу, а й адаптуватися до місцевих звичаїв, отримувати консультації з побутових питань. У Studix.eu є партнер в Словаччині – Jazyková škola IC-Centre, де ви можете отримати допомогу в підготовці до вступу.
Деякі університети перед початком навчання проводять інтенсивні заняття з словацької мови, призначені спеціально для іноземних студентів. Це безкоштовно, при цьому студент проживає в місцевому гуртожитку. Але про таку можливість потрібно дізнаватися заздалегідь.
Хочете отримати освіту в Словаччині для українців або відправити на навчання дитини після 9 класу? З Studix.eu процес надходження буде набагато простіше. Ми станемо вашим надійним помічником при вступі до обраного вами навчальний заклад Словаччини.
Будемо раді допомогти Вам у виборі та бачити Вас серед наших клієнтів!
+380630772775
+380987323774
+380994529077
studix.eu@gmail.com
studix.edu@gmail.com
ukraina@studix.eu

Список навчальних закладів