Приватний Ліцей Сестер Назаретянок
Назаретянки – приватний елітний ліцей
Приватний загальноосвітній ліцей Сестер Назаретянок з Міжнародними відділами
Приватний Загальноосвітній Ліцей Сестер Назаретянок з Міжнародними відділами, що безперервно працює від 1919 року — чи не одна з найпрестижнійших шкіл не лише Варшави, а й цілої Польщі. Тут навчаються виключно дівчата, які приїздять на навчання з різних воєводств Посполитої. У «Назареті», так скорочено називають ліцей, здобувають освіту не лише польки, тут є учениці з Франції, Індонезії, Індії, Японії, України. Це католицька школа, але католицьке віросповідання не є обов«язковим критерієм вступу — серед учениць школи християнки всіх конфесій, а також дівчатка, що сповідують інші релігії, є й атеїстки. Бога тут не нав»язують, але духовність присутня тут в усьому. Ліцей Назаретянок — це школа з традиціями, відкрита для представників усіх релігй, культур та національностей. Консервативна стабільність та шляхетність поєднується в Назареті з усіма сучасними тенденціями в освіті: тут є англомовні програми навчання (pre-IB), можливість здати Міжнародну матуру ( IB DP), що відкриваєшлях до престижних світових університетів. Випускниці школи навчаються у рейтингових ВНЗ Польщі, Німеччини, Франції, Британії, отримують гранди на навчання в США. Мнулого року школа святкувала ювілей — 95-річчя.
* Інформацію розміщено з дозволу директора Школи сестри Кароліни Лучак (s. Karolina Łuczak)
- Історія
- Навчання
- ВСТУП/ОПЛАТА/ОПІКА
- Foto / Video
Приватний Ліцей товариства сестер Назаретянок у Варшаві.
Історія Приватного Ліцею сестер Назаретянок у Варшаві розпочалася наприкінці 1918 року, разом із здобуттяv Польщею незалежності. Сестри ордену Назарету, які приїхали до Варшави за декілька місяців організували жіночу школу. Спочатку заняття проводили в орендованому приміщенні, а вже у 1926 році переїхали до власного будинку по вул. Черняковській, де Ліцей знаходиться і зараз.
Учениці варшавського Назарету походили переважно з сімей промисловців, землевласників та інтелігенції. Окрему групу складали доньки офіцерів. Були також і учениці з сімей ремісників чи робітників. Третина дівчат постійно проживали при школі. З самого початку свого існування школа отримала репутацію елітного навчального закаладу.
У часи німецької окупації, 1940-1944 роки приімщення школи називали Черняковською твердинею — це одна з небагатьох історичних будівель, що вціліла під час Варшавського повстання не зважаючи на те, що на території Назарету точилися запеклі бої. Сестри офіційно заснували кравецьку школу, під прикриттям якої в цей же час таємно існував ліцей. У найважчі для країни часи монахині ризикучи власним життям давали освіту й виховували дівчат, пітримували польський визвольний рух.
Після війни ліцей Назаретянок відновив свою діяльність, хоч і працював у дуже складних політичних умовах. Це була одна з 12 католицьких шкіл в Польщі, яка не була ліквідована комуністичною владою. На тлі тодішніх державних шкіл Назарет справляв враження резервату довоєнної Польщі, що для певної спільноти було найкращою рекомендацією. Тут зберегли і плекали шляхетність та духовність. В той же час в суспільстві, через навмисне руйнування традицій, жіноча школа здавалась не тільки ідеологічним ворогом, а й архаїчною дивиною. Атмосфера навколо закладів такого типу почала змінюватись у 80-х роках. Після введення воєнного стану, активісти опозиції шукали притулку для свої доньок. Вихованки Назарету росли з почуттям гордості, самоповаги та у зв’язку із церквою. Допомагали в цьому реколекції (молитви, читання та обговорення Біблії), паломництва жо святих місць, а також зростання суспільного прийняття.
Повернення Ордену сестер Назарету всіх будівель у 1989 року дозволило повернути собі ті розміри, які були у Ліцею до війни, проте ще необхідно було зробити ремонт, який вимагав часу та ресурсів. У навчальний рік 1989/1990 було зараховано рекордну кількість учениць – 160. В епоху перебудови, школі було потрібно привернути до себе увагу та не розчарувати очікування батьків. З цим завданням Ліцей Назаретянок справився із блиском – шляхетні традиції навчального процесу, вшанування духовності, виховання поваги до себе, до своїх близьких та рідних, до до національної культури та традицій.
Ліцей сестер Назаретянок – приватна школа, яка має право самостійно провадити освітні реформи. Сестри товариства Назарету одні з перших у Варшаві, які надали необхідні документи для створення гімназії та отримали цей поважний статус у вересні 1999 рокую. Однією із переваг середньої освіти у приватному Ліцеї Назаретянок є врахування освітніх потреб та тенденцій сьогодення. Так, наприклад, для дівчат з родин, які часто переїжджають в звязку із роботою – дипломати, військові тощо, з 2005 року додатково до національної освітньої програми, запровадили дворічну програму міжнародної матури (IB DP), та двомовне навчання в гімназії (друга мова викладання — англійська).
*** Товариство Сестер Найсвятійшої Родини з Назарету (Congregatio Sororum Sacrae Familiae de Nazareth) – жіноча спілка монахинь, заснована у Римі у 1875 році полькою Францишкою Седзільською. Назаретанська духовність черпає своє коріння у євангельському посланні Любові, втілюється в уважність до голосу Божого, що говорить з нами через людей і події у повсякденному житті і лунає у простих побутових людських переживаннях. Сьогодні товариство діє у Польщі, Італії, Франції, Великобританії, США, Філіпінах, Авсралії, Білорусі.