/ Вступ до ВНЗ Польщі: польська мова, мовний рівень, підтвердження, іспити, сертифікат.

Вступ до ВНЗ Польщі: польська мова, мовний рівень, підтвердження, іспити, сертифікат.

   Інтернет рясніє рекламою на кшталт «Поступление в вузы Польши без знания языка», «Польский язык за 1 месяц»,  «Обучение в Польше на русском» …. і тому подібне. Хочемо звернутися до наших Читачів – чи вірите Ви таким слоганам? Як гадаєте, чи можна вивчити іноземну мову за місяць? Чи перейдете за посиланням у такій рекламі та скористаєтеся послугами?

   Давайте спробуємо проаналізувати очікування та реальність, розібратися зі стереотипами, вникнути у суть.

 1. Чи можна вступити у ВНЗ Польщі без володіння мовою.

   Звичайно, так.  Справді, деякі ВНЗ Польщі не проводять мовних тестів, адже жоден європеєць навіть подумати не зможе, що батьки готові оплачувати навчання свого чада, яке буде сидіти на лекціях і нічого не розуміти.  В Європі  відправляють дітей в університети за знаннями, а у нас за дипломом.  Тому вступ без мови не суперечить правилам багатьох ВНЗ, але суперечить здоровому глузду J. Таких довірливих ВНЗ з кожним роком все менше.

   Український студент першокурсник як правило неповнолітній, у половині випадків приїзд на навчання до Польщі – це його перший виїзд за кордон.  Без мови дуже складно облаштувати побут. Елементарна ситуація з відвідинами лікаря, походом в магазин перетворюється чи то на стрес, чи то на анекдот.

   Ми  підкреслюємо – навіть студентам, що їдуть на англомовні програми теж варто вчити польську мову. Для нормального функціонування в суспільстві.

  Незнання мови, а навіть часто відверте небажання її вивчати приводить до глобального фіаско на першій сесії.

   Ще одна негативна сторона – українські непольськомовні студенти у Польщі формуються у замкнуті компанії. Вони, звичайно, підтримують один одного. Але не відбувається головного – спілкування з студентами-поляками, адаптації та усвідомлення того, що ти в іншій країні.

  Висновок: польську мову потрібно вчити, польську мову потрібно знати.


2.Який рівень польської мови потрібний для вступу.

   Технічні та медичні напрямки – В2, гуманітарні напрямки – В1, але якщо ви обираєте журналістику, право, психологію – варто мати В2. Те ж саме стосується й майбутніх перекладачів.

  Варто також звернтуи увагу, що рівень цей має бути реальним!

   Ще кілька років тому, коли до Польщі їхало значно менше українських студентів, відділи рекрутації радо приймали з рівнем А2. Адже коли українець потрапляв у польскомовне середовище – дуже хутко давав собі раду. Ситуація змінилася, кількість українців на потоках ВНЗ зросла – вони більше люблять спілкуватися між собою.

         3.За скільки часу можна отримати рівень В2.

   Однозначно, польску мову нереально вивчити за 1 місяць. Жоден вундеркінд  на це не здатен. Дуже багато людей вводять себе в оману думкою, що польска, українська та російська це майже одне й те саме.

  Польска мова для українця – повноцінна іноземна мова, з достатньо складною граматикого, правописом та вимовою. Так, вона споріднена. Так, є схожіть. Але це ІНША мова. Не вірите, тоді читайте «W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie»

   Один рівень як правило триває 2,5-3 місяці. Тобто, на В1 слід навчатися  7-9 місяців, на В2- 12 місяців. Йдеться про середньостатистичного учня, що займється 2 рази на тиждень. Звичайно, завжди є менш і більш здібні до мов.

          4.Де краще вивчати польску мову.

 Перелік пропозицій сьогодня дуже великий. Але, відправляючись на курси чи до приватного репитирора обов’зково поцікавтеся кваліфікацією викладача. Підкреслюємо, це має бути викладач, що володіє не лише мовою, але й методикою викладання! Людина, яка просто праюцювала у Польщі чи сама навчалася  не дасть Вам належного рівня. Кожен з нас спілкується українською мовою, але не кожен зможе її навчати.

      5.Освіта в Польщі….. на російській мові.

   Так, є. Пропозиція сформована під попит власне тих, хто не бажає вчити польску. Але що робити з цією освітою??? Ви не знаєте? Бо ми, освітня агенція з 10-літнім стажем навіть не уявляємо.

      6.Як польські університети перевіряють рівень володіння мовою кандидата-іноземця?

  У кожної приймальної комісії свої порядки. Існує кілька варантів:

 1. Співбесіда (можлива організація через СКАЙП),
 2. Тестування з особистою присутністю – більшість ВНЗ, що наполягають на такій формі іспиту, проводять такі іспити в Україні,
 3. Он-лайн тестування,
 4. Виїзд на іспит до Польщі – окремі факультети окремих ВНЗ викликають на іспит в обов’язковому порядку,
 5. Сертифікат з польської мови (доклано ничже).
 6. Сертифікат на рівень володіння польською мовою.
 1. Державний сертифікат

Скажемо одразу, що існує всього один міжнародний сертифікат, що його визнають всі вищі навчальні заклади Польщі – Certyfikat wiedzy  języka polskiego jako obcego.
Якщо Ви перейдете за посилання на сайт сертифікаційної комісії – отримаєте  докладну інформацію http://certyfikatpolski.pl/

   Де можна скласти іспит ? На сайті також є графік та перелік міст.

 В Україні у 2018 році іспит можна скласти лише в м. Миколаїв при Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили 19-20 травня. Докладно тут https://chmnu.edu.ua/derzhavnij-sertifikatsijnij-ispit-z-polskoyi-movi/

Вартість іспиту – 90 євро. Реєстрація до 12 кітня.!!!

 1. Сертифікати від приватних курсів.

Такі сертифікати приймає низка приватних ВНЗ, але не всі.

Європейська освітня група Стадікс, що є законтрактованим представником багатьох навчальних закладів Польщі, надає сертифікат, який приймають не лише приватні, але й деякі державні ВНЗ.


 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео