/ Вступ до ВНЗ Польщі: польська мова, мовний рівень, підтвердження, іспити, сертифікат

Вступ до ВНЗ Польщі: польська мова, мовний рівень, підтвердження, іспити, сертифікат

Інтернет рясніє рекламою на кшталт «Вступ у ВНЗ Польщі без зання мови», «Польська мова за 1 місяць»,  «Навчання в Польщі на російській» …. і тому подібне. Хочемо звернутися до наших Читачів – чи вірите Ви таким слоганам? Як гадаєте, чи можна вивчити іноземну мову за місяць? Чи скористаєтеся такою рекламою та послугами?

Давайте спробуємо проаналізувати очікування та реальність, розібратися зі стереотипами, вникнути у суть.

  1. Чи можна вступити у ВНЗ Польщі без володіння мовою

Звичайно, так.  Справді, деякі університети Польщі не проводять мовних тестів, адже жоден європеєць навіть подумати не може, що батьки готові оплачувати навчання своєї дитини, яка буде сидіти на лекціях і нічого не розуміти.  В Європі  відправляють дітей в університети за знаннями, а у нас за дипломом.  Тому вступ без мови не суперечить правилам багатьох ВНЗ, але суперечить здоровому глузду. Таких довірливих ВНЗ з кожним роком все менше.

Український студент-першокурсник, як правило, неповнолітній і в багатьох випадках приїзд на навчання до Польщі – це його перший виїзд за кордон.  Без мови дуже складно облаштувати побут. Елементарна ситуація з відвідинами лікаря, походом в магазин перетворюється чи то на стрес, чи то на анекдот.

Ми  підкреслюємо – навіть студентам, що їдуть на англомовні програми, теж варто вчити польську мову. Для нормального функціонування в суспільстві.

Незнання мови, а, навіть, часто відверте небажання її вивчати, приводить до глобального фіаско на першій сесії.

Ще одна негативна сторона – українські непольськомовні студенти у Польщі формуються у замкнуті компанії. Вони, звичайно, підтримують один одного. Але не відбувається головного – спілкування з студентами-поляками, адаптації та усвідомлення того, що ти в іншій країні.

Висновок: польську мову потрібно вчити, польську мову потрібно знати.

2.Який рівень польської мови потрібний для вступу

Технічні та медичні напрямки – В2, гуманітарні напрямки – В1, але якщо ви обираєте журналістику, філологію, право, психологію – варто мати В2.

Варто також звернути увагу, що рівень цей має бути реальним!

Ще кілька років тому, коли до Польщі їхало значно менше українських студентів, відділи рекрутації радо приймали з рівнем А2. Адже коли українець потрапляв у польскомовне середовище – дуже хутко давав собі раду. Ситуація змінилася, кількість українців на потоках ВНЗ зросла – вони більше люблять спілкуватися між собою.

         3.За скільки часу можна отримати рівень В2.

Однозначно, польську мову нереально вивчити за 1 місяць. Жоден вундеркінд на це не здатен. Дуже багато людей помиляються,  думаючи, що польська, українська та російська це майже одне й те саме.

Польська мова для українця – повноцінна іноземна мова, з достатньо складною граматикою, правописом та вимовою. Так, вона споріднена, адже слов’янська. Так, є схожість. Але це ІНША мова. Не вірите, тоді читайте «W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie»

Один рівень, як правило, триває 2,5-3 місяці. Тобто, на В1 слід навчатися  7-9 місяців, на В2- 12 місяців. Йдеться про середньостатистичного учня, що займається 2 рази на тиждень. Звичайно, завжди є менш і більш здібні до мов.

          4.Де краще вивчати польську мову.

Перелік пропозицій сьогодні дуже великий. Але, відправляючись на курси чи до приватного репетитора, обов’язково поцікавтеся кваліфікацією викладача. Підкреслюємо, це має бути викладач, що володіє не лише мовою, але й методикою викладання! Людина, яка просто працювала у Польщі чи сама навчалася, не дасть Вам належного рівня. Кожен з нас спілкується українською мовою, але не кожен зможе її навчати.

      5.Освіта в Польщі….. на російській мові

Так, є. Пропозиція сформована під попит власне тих, хто не бажає вчити польську. Але що робити з цією освітою??? Ви не знаєте? Бо ми, освітня агенція з 10-літнім стажем навіть не уявляємо.

      6.Як польські університети перевіряють рівень володіння мовою кандидата-іноземця?

  У кожної приймальної комісії свої порядки. Існує кілька варантів:

  1. Співбесіда/тестування: он-лайн чи з особистою присутністю
  2. Виїзд на іспит до Польщі – окремі факультети окремих ВНЗ викликають на іспит в обов’язковому порядку,
  3. Сертифікат з польської мови (детально нижче).

Сертифікат на рівень володіння польською мовою.

  1. Державний сертифікат

Скажемо одразу, що існує всього один міжнародний сертифікат, що його визнають всі вищі навчальні заклади Польщі – Certyfikat wiedzy  języka polskiego jako obcego.
Якщо Ви перейдете за посилання на сайт сертифікаційної комісії – отримаєте  докладну інформацію http://certyfikatpolski.pl/

 Де можна скласти іспит ? На сайті  є графік та перелік міст.

 

  1. Сертифікати від приватних курсів.

Такі сертифікати приймає низка польських ВНЗ, переважно приватних, але не всі.

Європейська освітня група Стадікс, що є офіційним представником багатьох навчальних закладів Польщі, надає сертифікат, який приймають не лише приватні, але й деякі державні ВНЗ.


  • Інформація
  • Бакалавр
  • Магістр
  • Безкоштовно
  • English
  • Інженер
  • Deutch
  • Спеціальності
  • Вступна кампанія
  • Дозвілля
  • Фото и видео