Studix – Стадікс / Навчання в Польщі / Вища освіта в Польщі

Вища освіта в Польщі

Хочете отримати якісну європейську освіту? Жити в європейській країні і зробити успішну кар’єру? Тоді вища освіта в Польщі – це те, що Вам потрібно. Компанія Studix.eu – офіційний представник багатьох польських університетів. Ми надаємо комплексну підтримку при вступі у ВНЗ Польщі. Якщо Ви хочете вступити в польський університет – залишіть запит на нашому сайті і ми зв’яжемося з Вами для консультації.

Умови вступу

Щоб отримати вищу освіту в Польщі для українців, треба виконати наступні умови вступу:

 • Вища освіта в Польщі Підтвердити своє знання польської мови на рівні мінімум В1. Для цього потрібно надати відповідний сертифікат. При вступі на англійській мові викладання потрібно знати англійську на рівні мінімум В2.
 • Здати вступні іспити — для вступу на медичні і творчі спеціальності та для вступу на безплатне навчання в державному університеті. Якщо Ви вступаєте в приватний університет і не на творчу чи медичну спеціальність – вступних екзаменів, як правило, здавати НЕ ТРЕБА.
 • Надати результати ЗНО — при вступі в деякі державні ВНЗ. В приватні університети результати випускних екзаменів надавати НЕ ПОТРІБНО.
 • Надати атестат з середнім балом від 8 (на бакалавріат) або диплом бакалавра зі середнім балом від 4 (на магістратуру). Це стосується лише державних ВНЗ, для вступу в приватний університет середній бал атестату і диплому бакалавра НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ.

Подати документи повинен особисто абітурієнт або представник компанії-посередника. Вікових обмежень при вступі немає, тому вступати в польські ВНЗ можна не лише після 11 класу. Ви можете отримати другу вищу освіту в Польщі для українців, якщо хочете змінити спеціальність.

Особливості навчання в університеті Польщі

Вступ в польські університети і навчання в них відрізняються від наших реалій. Розглянемо основні особливості.

Зимова і літня вступні кампанії

На відміну від України, на навчання в Польщу після 11 класу можна вступати двічі на рік. Для цього передбачено дві вступні кампанії — літня і зимова. Якщо з якоїсь причини Ви не змогли подати документи літом, то можете зробити це зимою, щоб не втрачати цілий рік.

Отже, літній набір на навчання в Польщу для українців після 11 класу триває з 1 травня до середини липня, а в деяких університетах до кінця серпня. Початок навчання з 1 жовтня. Зимовий набір триває з 1 листопада по 28 лютого. Початок навчання — з 1 березня.

“Нульовий” або підготовчий курс

Вища освіта в Польщі для українцівУніверситети, які пропонують вищу освіту в Польщі для іноземців, проводять підготовку до навчання. Така підготовка отримала назву “зерувка”. Це “нульовий” курс тривалістю один рік або півроку, протягом якого абітурієнт проживає в Польщі і навчається на підготовчих курсах при університеті. Заняття передбачають вивчення польської мови, а також профільних предметів.

“Зерувки” дуже корисні, адже на різних спеціальностях студенти будуть стикатися зі специфічними термінами. Після навчання на “нульовому” курсі абітурієнт відмінно підготовлений до вступу та навчання на своїй спеціальності. При цьому він зможе заздалегідь спокійно адаптуватися до життя в Польщі, подолати мовний бар’єр.

Навчальний рік

Навчальний рік в Польщі триває 10 місяців. Він складається з двох семестрів — зимовий (1 жовтня – 15 лютого) і весняний (1 березня – 20 червня), дві сесії, після кожного семестру.

Канікули

В польських університетах є різдвяні канікули (20 грудня – 2 січня), семестрові (23 лютого – 1 березня), літні (20 червня – 1 жовтня). Літні канікули студенти польських університетів використовують для навчання по обміну або для стажування за кордоном (в США, Великобританії, Італії, Іспанії та ін. країнах).

Стаціонарна та заочна форми навчання

Студенти польських університетів можуть вчитися на стаціонарі або на заочному відділенні. Стаціонар передбачає заняття 5 днів на тиждень з 8-00 до 16-00. Один із днів тижня можна використовувати для самостійного навчання, відвідування бібліотеки або навчання через інтернет. Якщо студент вибрав заочну форму, він буде відвідувати заняття двічі на місяць (по суботах і неділях).

Види занять

Навчальний процес в університетах Польщі передбачає такі види занять: лекції, семінари, практичні, а також заліки та іспити. Система оцінювання – п’ятибальна. На кожній спеціальності є загальні і профільні предмети, які є обов’язковими для вивчення, а також є дисципліни на вибір. Таким чином, кожен студент може організувати для себе індивідуальний план навчання.

Переваги вищої освіти в Польщі

Чому навчання в Польщі після 11 класу так приваблює українців? Цьому є багато причин:

 • вища освіта в польщі вартістьВідносно недорога плата за навчання і краще співвідношення ціна/якість;
 • слов’янська мова, легка у вивченні та сприйнятті;
 • можливість навчання на англійській мові (повністю або частково);
 • можливість отримання двох європейських дипломів в деяких ВНЗ;
 • міжнародний обмін студентами (навчання і практика);
 • високий рівень освіти;
 • для амбітних конкурси на безкоштовне навчання в деяких польських ВНЗ.

Можливість вступу без ЗНО – основна перевага і найвагоміший аргумент (під час вступу до приватних ВНЗ)

Вартість навчання

Якщо хочете вчитися безкоштовно – тоді Вам вступати до польського державного ВНЗ. Тут можна вчитися безкоштовно з Картою поляка або, якщо Ви володієте польською мовою на рівні С1. Також в деяких університетах треба здати вступні іспити та надати свідоцтво за 11 клас з високим середнім балом. Вартість вищої освіти в Польщі стартує від 1000 євро в рік.

Чому варто звернутися в Studix

 • Ми офіційні представники багатьох польських університетів.
 • Надаємо професійну рекрутаційну підтримку при вступі до польських ВНЗ на всіх етапах.
 • Пропонуємо широкий спектр послуг – від консультацій і підготовки документів до вступу в обраний ВНЗ “під ключ”.
 • Допомагаємо абітурієнтам з адаптацією в Польщі.
 • Консультуємо і надаємо допомогу у вступі на безкоштовне навчання – з Картою поляка, по конкурсу, за грантами, по програмах дофінансування.
Вища освіта в Польщі – перевірений шлях до європейського майбутнього!
Будемо раді допомогти Вам у виборі та бачити Вас серед наших клієнтів!
Консультації та реєстрації в представництвах в Україні та Білорусі
+380630772775 +380987323774 +380994529077
studix.eu@gmail.com
studix.edu@gmail.com

Список навчальних закладів