Uczelnia kieruje się uniwersalnymi zasadami etycznymi, wolnością nauczania, swobód twórczych oraz wolnością badań w zakresie sztuki i twórczości artystycznej, w poszanowaniu prawdy, solidarności, demokracji i tolerancji, nawiązując w ten sposób do ogólnych tradycji uniwersyteckich oraz polskiego szkolnictwa artystycznego.
(Statut PWSFTviT)
«Навчальний заклад керується принципами етики, свободи викладання, творчих свобод та вільних досліджень мистецтва і творчості, з ушануванням правди, солідарності, демократії та толерантності, долучаючись тим самим до загальних університетський традицій та до польської мистецької школи» уривок статуту PWSFTviT
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera (PWSFTviT) / Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера була створена 8 березня 1948 року. Це один з найстарших навчальних закладів світу у своїй галузі. Тут отримують підготовку майбутні режисери, оператори, аніматори, фотографи, актори, спеціалісти з монтажу, сценаристи, керівники кіновиробництва.
Оскільки становище повоєнної Варшави було скрутне, школу було відкрито в Лодзі. Це був, як зараз модно казати, «пілотний» проект, оскільки до ІІ Світової війни в Польщі не було традицій акторської підготовки на університетському рівні. Першим ректором Школи став видатний театральний режисер та постановник Леон Шіллер, з 1954 року Школа носить його імя.
У 2014 році Лодзинська Фільмувка посіла ІІ МІСЦЕ у всесвітньому рейтингу кіношкіл голівудського журналу The Hollywood Reporter (авторитетний часопис, що видається у Лос Анжелесі з 1930 року).
СТРУКТУРА
У Фільмувці сьогодн діє 4 факультети
- Кіно та теле режисури (Спеціальності: кіно- та телережисер / режисер монтажу / сценарист)
- Розробка Кіно, Теле та Фото продукції ( Спеціальності: операторська справа/ спецефекти та анімація)
- Організація кіноідустрії (Спеціальність: кіно- та телевиробництво)
- Акторська майстерність (Спеціальність: актор)
Випускники Школи отримують ступінь МАГІСТР МИСТЕЦТВ.
Величезна увага тут приділяється практиці, адже керівники Школи переконані, що лише в процесі роботи можуть формуватися професійні навички майбутнього кіношника та його особистий творчий стиль. Саме тому у розпорядженні студентів найкраще обладнання, якому можуть позаздрити імениті світові студії: тут і світло, і звук, і цифрові камери останнього покоління кінотехніки. Щодня студенти проходять навчання не лише за партами аудиторій, а й в знімальних кінопавільйонах, де є все для створення спецефектів, пост-продакшену матеріалу, монтажу та комп’юторної обробки матеріалу. Досвідчені звуко- і кінорежисери допомагають студентам у реалізації своїх перших творчих проектів та створення початкових кіно етюдів.
Лодзинська кіношкола надає можливість студентам працювати на традиційній професійній світлочутливій кіноплівці 35 мм, саме це вирізняє її з поміж інших кіно-шкіл. Тут зроблять все для розвитку молодого таланту та втілення творчих ідей.
Відділ вробництва шкільних фільмів провадить обслуговування та виробництво 300 кінопроектів щороку. Його виробничі потужності дають можливість реалізовувати роботи у наступних жанрах: фабульні та документальні етюди, операторські та анімаційні фільми, телешоу, практики в рамах теоретичних занять на усіх типах носіїв (на традиційній світлочутливій плівці та аналогових магнітних та цифрових носіях). Технічні фахівці Школи відділів постановки, фото, звуку, знаходяться поряд зі студентами на всіх етапах виробництва — від теоретичного старту до виготовлення останньої копії. Тут слідкують за виходом кожної технічної новинки: щороку Фільмувка закуповує велику кількість кінотехніки для фото та кіно павільйонів, робота з таким обладнанням дає студентам відчуття зрілого професіоналізму.
ВИПУСКНИКИ
„Była to, jest i powinna być szkoła o głębokich ambicjach, pełna ludzi upartych”. Roman Polański, reżyser, zdobywca Oscarów, Cezarów, Złotych Globów, Nagród BAFTA i Złotej Palmy
«Була це і має бути школа з глибокими амбіціями, наповнена впертими людьми» Роман Поланскі, польський режисер, володар Оскару, Цезарів, Золотих Глобусі, Нагород BAFTA та Пальмової Гілки
Плеяда зірок світового рівня — вихованців Фільмувки дуже яскрава: Збігнєв Рибчинський, Анжей Вайда, Роман Поланскі, Кшиштоф Кіссловскі, Єжи Сколімовскі, Кшиштоф Зануссі. У польскькій Вікіпедії є цілий розділ випускників Лодзинської кіношколи, що містить понад 200 персоналій.
ДОСЯГНЕННЯ ВИХОВАНЦІВ
ОСКАРИ
1983 – Zbigniew Rybczyński “Tango” / Збігнєв Рибчинський «Танго». Категорія: кращий короткометражний анімаційний фільм
2000 – Andrzej Wajda / Анжей Вайда – Оскар за творчі досягнення
2003 – Roman Polański “Pianista” / Роман Поланскі «Піаніст». Категорія: краща режисура
+ 18 номінацій на Оскар робіт випускників Школи
МІЖНАРОДНИЙ КАНСЬКИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ
1981 – Andrzej Wajda “Człowiek z żelaza”/Анжей Вайда «Залізна людина» – Золота пальмова гілка
1988 – Krzysztof Kieślowski “Krótki film o zabijaniu” / Кшиштоф Кісловскі «Короткий фільм про вбивство» — Спеціальна нагорода Жюрі
2002 – Roman Polański “Pianista” / Роман Поланскі «Піаніст» – Золота пальмова гілка
МІЖНАРОДНИЙ БЕРЛІНСЬКИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ
1966 – Roman Polański “Matnia” / Роман Поланскі – Золотий Ведвідь
1967 – Jerzy Skolimowski “Start” / Єжи Сколімовскі – Золотий Ведвідь
2006 – Andrzej Wajda / Анжей Вайда – Золотий Ведвідь за творчі досягнення
МІЖНАРОДНИЙ ВЕНЕЦІАНСЬКИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ
1960 – Kazimierz Karabasz “Muzykanci” /Казимір Карабаш “Музиканти” – Золотий Лев
1984 – Krzysztof Zanussi “Rok spokojnego słońca”/ Кшиштоф Зануссі «Рік спокійного сонця» – Золотий Лев
1993 – Krzysztof Kieślowski “Trzy kolory. Niebieski” / Кшиштоф Кісловскі «Три кольори:голубий»– Золотий Лев
За свояцьким скромним скорочення Фільмувка у польському Лодзі ховається потужна в технічному та творчому планах ланка світової кіноіндустрії. Тут навчаються амбітні та яскраві особистості, готові до підкорення кіноолімпу. За даними освітніх статистичних організацій, щорічний конкурс тут на безкоштовне навчання серед поляків сягає 20 предентенів на 1 місце.
ПЛАТНА ОСВІТА ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ є доволі не дешевою, але, як стверджують практики, випускники Лодзинської кіношколи дуже скоро відпрацьовують інвестиції у свою освтіу, адже вони поза конкуренцією. Обов’язковою умовою вступу є проходження творчого конкурсу, на якому Кандидат особисто презентує творчий доробок, вимоги до якого достатньо поважні. Для іноземних студентів тут створено спеціальний підготовчий курс, де іноземці вивчають польську мову та галузеву термінологію.
Важливо! Навчання у Фільмувці відбувається лише польською мовою.