/ ГРОШІ, ЯКІ МОЖНА ОТРИМАТИ НА ДИТИНУ В ПОЛЬЩІ, або платник податків має право…

ГРОШІ, ЯКІ МОЖНА ОТРИМАТИ НА ДИТИНУ В ПОЛЬЩІ, або платник податків має право…


Навчання після 9 класу в Польщі набуває популярності. Щороку тисячі українських 9-класників вирушають до Польщі здобувати професійно-технічну освіту в технікумах чи середню в ліцеях.

Європейська освітня група STUDIX.eu вже багато років активно та офіційно співпрацює з осередками середньої освіти в Польщі, ми постійно в пошуках нових потужних шкіл,  перспективних спеціальностей, комфортних інтернатів-гуртожитків. Наші фахівці вивчають законодавство та можливості і, що важливо,  аналізують ці можливості з точки зору громадянина України, що навчатиметься у Польщі.

В останні роки серед наших Клієнтів ми маємо нову клієнтську аудиторію – це громадяни України (а також Білорусі та інших пострадянських держав), які живуть та працюють в Польщі і звертаються до нас за послугою рекрутаційного супроводу своєї дитини до польської школи. Також є категорія Клієнтів, що, відправляючи свою дитину на навчання у польський технікум, одразу підшуковують собі роботу поближче до дитини, таким чином переходять в категорію європейських платників податків.

Працюючи з «нашими польськими» Клієнтами, ми дійшли висновку, що маємо підготувати та систематизувати інформацію щодо соціальної підтримки польських учнів  та батьків.

Звертаємо увагу, що деякі соціальні виплати належать лише тим, хто має посвідку на проживання (Карту Побуту), а деякі доступні навіть тим іноземцям, що перебувають у Польщі на підставі робочої візи. Головна умова – один з батьків офіційно працює у Польщі (є платником податків).

Список виплат і пільг на дітей в Польщі

500+  соціальна програма підтримки родин з дітьми. Якщо Ви працюєте у Польщі – можете щомісячно отримувати 500 злотих на кожну Вашу дитину, яка навчається у польській школі чи виші до її 18-річчя. Потрібно взяти відповідну довідку зі школи та скласти заяву. В цьому може допомогти ваш бухгалтер чи працівник банку, в якому Ви маєте рахунок. Найкраще оформляти заявку на сайті ZUS.

NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) – державна програма медичного страхування. Кожна працююча особа в Польщі щомісяця відраховує зі своєї заробітної плати певну суму і таке страхування, у випадку хвороби, має покрити лікування. У цю оплату включається страхування самого працівника та всіх його неповнолітніх дітей, що проживають на території Польщі. Отже, якщо Ваша дитина від вересня навчатиметься у Польщі, можете сміливо включати її у своє страхування. Для цього Вам потрібно взяти відповідну довідку зі школи та скерувати це завдання до бухгалтерії компанії, де Ви працюєте.

Ulga podatkowa /  Податкова пільга. Надається батькам неповнолітніх (до 18 років) дітей або батькам непрацюючих студентів (до 25 років). Така пільга розраховується раз на рік при складанні річної податкової декларації  та реалізується поверненням у грошовій формі, розмір залежить від величини сплачених податків та кількості дітей. Просто кажучи, якщо Ви маєте повну ставку і 1 або 2 дитини, Ви отримаєте поверненя у розмірі 1115 злотих на одну дитину, якщо у вас більше дітей, на третю дитину Ви отримаєте 2000 зл, а на четверту 2700 злотих. Важливо! Для отрмання цієї виплати немає вимоги проживання ваших дітей на території Польщі.

Wyprawka szkolna 300+ Один раз на рік ви можете отримати 300 злотих для купівлі необхідного шкільного приладдя. Цю допомогу можна отримати тільки тим, хто має Карту Побуту. Але процедура дуже проста, в кілька кліків у своєму електронному банкінгу.

Bon turystyczny / Туристичний бонус – новинка 2020 року. Кожна родина, що має дітей може оформити бон у розмірі 500 злотих на 1 дитину та використати його на відпочинок з дітьми виключно на території Польщі. Це одноразова програма яка має на меті підтримати внутрішній туризм в умовах пандемії. Отримати його можна на тому ж сайті ZUS, там також ви знайдете перелік туристичних осереднікв та готелів, де цей бон можна використати. Програма діє до 2022 року.

Маємо надію, що ця інормація буде корисною нашим Клієнтам.

У правових державах патник податків має не лише обов’язок, але й право. Скористайтеся  своїм законним правом!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео