/ Легітимація (legitymacja studencka) або польський студентський квиток

Легітимація (legitymacja studencka) або польський студентський квиток


Освіта в Польщі сьогодні є популярною серед молоді з багатьох країн. Іноземці, що вступили до університетів Польщі і приїхали сюди на навчання, часто розгублюються у дрібницях студентських реалій.  Спробуємо інформаційно впорядкувати головні питання польського студента-іноземця.

Що таке legitymacja studencka?

 

Студентський квиток, legitymacja studencka – це головний документ, що засвідчує ваш статус студента та факт навчання в конкретному навчальному закладі Польщі, а також замінює вам посвідчення особи, дає можливість користуватися знижками та пільгами.

Студентський квиток потрібно продовжувати щосеместру. Не продовжена легітимація не дає жодних пільг та знижок!

Як виглядає студентський квиток польського університету?

Стара форма документу (практично вже вилучена з обігу) – це невелика книжечка з фото та даними студента, яку потрібно «підбивати» кожного семестру – після кожної сесії в деканаті ставиться печатка, що  засвідчує продовження актуальності документу.

Нова форма документу, Elektroniczna legitymacja studencka (ELS), власне, електронна, – це зелена пластикова картка, що також містить фото та дані студента. Ця картка має електронний чіп, і інформація з неї зчитується спеціальним обладнанням. На звороті є марки з голограмами, кожна з яких означає продовження документу на наступний семестр. Така форма дає більше можливостей – вона може заміняти проїзний квиток (за умови оплати відповідної опції), а деякі навчальні заклади пішли ще далі – і видають студентські квитки одразу з платіжною картою польського банку.

Legitymacja studencka або студентський в смартфоні – це нова форма студентського, наразі її запровадило ще не так багато польських ЗВО, але, без сумніву, скоро це буде масовим явищем. Дійсна легітимація відображається у смартфоні в зеленому кольорі, недійсна – у червоному.

Як отримати легітимацію в Польщі?

Тут у кожного навчального закладу свої правила.

Після вступу та зарахування до польського університету ви зі статусу кандидата переходите у статус студента, який почне активно діяти з початком академічного року. Але доступ до системи USOS – Uniwersytecki System Obsługi Studiów (університетська система обслуговування процесу навчання)  ви отримуєте одразу. Саме тут ви починаєте організацію свого студентського життя.

Більшість польських університетів готує легітимації для всіх зарахованих студентів, але в певних навчальних закладах студентський квиток потрібно додатково замовляти і робите це потрібно в USOS.

Різними також є терміни отримання – одним студентам видають легітимацію одразу, іншим  на неї потрібно почекати 1-3 тижні.

У державних університетах студентський квиток потрібно оплатити в системі USOS – Uniwersytecki System Obsługi Studiów (університетська система обслуговування процесу навчання). Вартість легітимації – 22 злотих, оплатити цю суму потрібно на рахунок, який надає USOS.

У багатьох приватних університетах  вартість студентського квитка вже включено у вступний внесок,  і жодних додаткових оплат робити не потрібно.

Які пільги та знижки дає студентський квиток у Польщі?

 • 50% на міський  транспорт
 • 51% на залізничний транспорт
 • 10-50% – у музеях, кафе та кінотеатрах

Також знижки за студентським квитком надають спортивні клуби, розважальні осередки і навіть популярні магазини одягу.

Студентське життя в Польщі справді яскраве та насичене. Не забувайте продовжувати ваше студентське посвідчення, адже дійсна легітимація дає вам багато можливостей. А який студент не любить знижки?

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео