/ Освіта в Польщі – у якому місті Польщі краще навчатися?

Освіта в Польщі – у якому місті Польщі краще навчатися?


До нас часто звертаються за порадою –  як обрати місто в Польщі для навчання, які цікавинки, “плюшки” та “фішки” пропонують мегаполіси? Які переваги затишних невеликих міст?

Важко  однозначно відповісти кому й де буде краще. У попередні роки нам завжди ставав у пригоді досвід #studixtour – ознайомчих поїздок до університетів Польщі, але у їх програму ми могли включити максимум 4 міста та 15 ЗВО, тому питання все одно залишалися.

Давайте спробуємо пройтися основними містам Польщі, де навчаються наші студенти. Словосполучення “бюджет студента” включає в себе проживання / харчування / базові витрати. Додаткові витрати (кіно, ресторани, дискотеки) у кожного свої.  Звичайно, вибір та вартість розваг у Варшаві важко порівняти з містом Познань, а з містом Ополє тим більше.

Така коротка рекламна фраза як “Навчання в Польщі” окреслює абсолютно різні непорівнювані між собою речі, адже у Польщі понад 400 різноманітних університетів та кілька десяток міст – академічних осередків, що мають різні умови, ціни та можливості.

ВАРШАВА – красуня столиця, найкомфортніший рівень життя,  найвищі зарплати та яскраві тусовки! Але саме навчання у столиці Польщі є найдорожчим для студента та його батьків, а вступ у державні ЗВО Варшави доволі складний, так як і сам процес навчання. Приватні ЗВО – від 1200 євро рік, рейтингові від 2000 євро рік. Наприклад, Варшавський університет та Варшавська політехніка – ціни стартують від 2000 євро/рік, і доходять до 5000 євро/рік. Медицина, відповідно, суттєво дорожча. Супер рейтингові приватні ЗВО – Академія Козмінського, Польсько-Японська ІТ академія, Університет Лазарського та Університет SWPS – така ж цінова розвилка від 2500 до 5000  євро/рік. Гуртожитки державних ЗВО це 400-550 зл/місяць, приватні академіки 700-1800 зл/місяць. Особисті витрати студента теж вищі. Мінімальний рекомендований студентський бюджет у Варшаві – це 400 євро/місяць (проживання у державному гуртожитку та скромний побут).

КРАКІВ – справжня студентська столиця Польщі, відома на весь світ своїми академічними традиціями. Навчатися у Кракові – мрія багатьох молодих людей, тому саме сюди їде навчатися молодь з цілого світу! Щодо цін, Краків лояльніший до студентів, але вибагливіший. До слова, всесвітньовідомий Ягеллонський університет пропонує іноземцям навчання від 900 євро/рік (на окремих факультетах) до 12000 євро (медицина), але…. квоти для нерезидентів дуже мізерні – від 2 до 10 місць на факультеті. Педагогічний університет та Сільськогосподарський пропонують навчання за 1000 євро/рік, Економічний та Політехнічний – від 2200 євро/рік. Найпопулярніший приватний ЗВО Польщі – Краківська Академія Моджевського – від 1200 євро/рік. Гуртожитки державних ЗВО це 350-550 зл/місяць, приватні академіки 700-1800 зл/місяць. Особисті витрати студента + 200 євро до бюджету проживання. Мінімальний рекомендований студентський бюджет у Кракові – це 300 євро/місяць (проживання у державному гуртожитку та скромний побут). У цьому місті розташовані численні штаб- квартири та офіси міжнародних корпорацій, ІТ компаній – а це потужні роботодавці! Тут чи не найпотужніша у Польщі індустрія туризму, мережеві готелі та гастрономічні осередки, що дає можливість працевлаштування й у такій сфері.

ПОЗНАНЬ – в останні роки це місто набуло неабиякої популярності серед студентів-іноземців. І не дивно, адже це неймовірне місто на кордоні з Німеччиною (200 км до самого Берліну), з чудовою інфраструктурою та архітектурою і реальними можливостями працевлаштування. Студентський бюджет міста схожий на краківський. Це від 300-350 євро\місяць. Вартість навчання у державних вузах м. Познань, таких як Університет ім. Адама Міцкевича, Познанська політехніка, Познанський економічний – це 1500-2500 євро/рік. Проживання у приватних гуртожитках 650-1400 зл/місяць, у державних 350-500 злотих на місяць. У 90-тих роках минулого століття Познань став європейським логістичним центром, що створює сприятливі умови для студентського працевлаштування. Незалежно від того, чи ви плануєте будувати професійну, чи наукову кар’єру – Познань надає можливість для реалізації найсміливіших планів.

ВРОЦЛАВ – місто Гаудеамусу, гномиків та потужних університетів. Рівень цін в державних університетах (Вроцлавський університет, Вроцлавська політехніка, Вроцлавський економічний) тут такий як у Варшаві від 2000 до 5000 євро/рік. Проживання у державних гуртожитках 400- 600 злотих, у приватних  800-1900 злотих на місяць. В останні роки міжнародні компанії обирають Вроцлав місцем своєї дислокації, навіть частіше ніж Краків. Тут розташований офіс Google, Amazon та іншим світових бізнес-лідерів. Туризм у Вроцлаві теж на висоті, тому вибір у молодого фахівця на ринку праці різноманітний. Бюджет студента від 350 євро/місяць за умови проживання в державному гуртожитку.

КАТОВІЦЕ – найбільша агломерація у Польщі після Варшави, промисловий та логістичний центр країни практично з нулевим рівнем безробіття, потужними університетами та доволі бюджетними умовами для студента. До прикладу, Сілезький університет в Катовіцах вже багато років пропонує абсолютно безкоштовне навчання для іноземців (орієнтовно 200 місць на конкурсних засадах), а платне навчання тут стартує від 2000 євро рік. Тут є державні ЗВО, що пропонують навчання від 1000 євро/рік. Така ж вартість у приватних університетах регіону. Бюджет студента від 250 євро/місяць, якщо проживання  в державних гуртожитках, вартість яких починається від 300 злотих на місяць.

ЛОДЗЬ – промислове місто-мільйонник всього за 100 км від столиці. Лодзький університет вже багато років тішить іноземних студентів бюджетними цінами – від 1000 євро на рік, Лодзька політехніка пропонує кілька безкоштовних місць для найкращих абітурієнтів. Тут розташована одна з найвідоміших у світі кіношкіл, але вартість навчання для іноземця тут від 10000 євро на рік, потужні приватні ЗВО дадуть вам освіту від 1100 євро на рік. Бюджет студента в місті Лодзь від 300 євро на місяць.

 

ЛЮБЛІН та РЯШІВ – ці невеликі міста є справжніми студентськими осередками, адже виграють у співвідношенні ціна/якість для студентів з невеликим бюджетом. Навчання, навіть, в державних ЗВО від 1000 євро рік, гуртожитки від 350 злотих на місяць. Студент тут сміливо вкладе всі свої місячні витрати у 1000 злотих (неповних 230 євро). Близьке розташування до кордону полегшує процедури добирання.

ТОРУНЬ та БИДГОЩ – студентські умови цих міст, що розташовані поруч, можна сміливо порівнювати з попередніми, ціна/якість на рівні. Університет Коперніка в Торуні  стабільно посідає своє місце у топ-10 державних ЗВО Польщі, проживання бюджетне, студентська інфраструктура компактна, ціни доступні. До речі, Торунь рідне місто Коперника з дивовижною архітектурою є одним з найпопулярніших туристичних міст Польщі. А Бидгощ є місцем дислокації військових баз НАТО у Польщі, тут багато елітних англомовних шкіл та чудова інфраструктура.Розташовані ці міста у західній частині Польщі, далеко від нашого з нею кордону. Якщо ви маєте невеликий бюджет, але круту мотивацію до навчання – вам сюди!

ГДАНСЬК, СОПОТ, ГДИНЯ – Тримісто, дуже розвинена та перспективна агломерація на узбережжі Балтики, ціновою політикою університетів наближена до Варшави (від 2000 євро/рік державні ЗВО), а от цінами на облаштування побуту інколи навіть залишає столицю позаду. Дорого, але дуже перспективно. Університети тут пропонують рідкісні спеціальності пов’язані з морем та морською логістикою, роботодавці Триміста – це величезний асортимент вакансій та перспектив. Якщо вас не лякає віддаленість від Батьківщини, ціни та відстані великої агломерації, вітер північних морів – сміливо обирайте університети Триміста! Студентський бюджет стартує від 350 євро на місяць.

Чудові університети пропонують  також такі міста, як Ополе, Кельце, Радом, Щецин, Ченстохова, Бялосток. Однозначно, це бюджетні варіанти як в сенсі оплати навчання, так і проживання.

Коли ми готуємо для наших Клієнтів підбірки університетів, ми обов’язково враховуємо бажаний бюджет витрат, преференції щодо міста, враховуємо інші побажання Клієнта та істотні умови, що є для нього важливими.  Адже у місті навчання молода людина проведе свої найкращі роки, адже спогади про студентське життя не менш важливі за ваш диплом. Обрайте для навчання місто Польщі, яке Вам буде до душі , а  менеджери Стадікс з задоволенням нададуть вичерпні консультації!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео