/ Обираємо магістратуру в Польщі з фахівцями!

Обираємо магістратуру в Польщі з фахівцями!


Вступні колізії українських абітурієнтів при виборі магістратури в Польщі. Освітньо-кваліфікаційні рівні та теорія і практика від фахівців!

Усім відомо, що в навчальних закладах Польщі діє Болонська система освіти. Та нам часто ставлять запитання щодо термінів навчання на цих рівнях. Також, часом виникають колізії при вступі на магістратуру, коли український бакалаврат не співпадає з польськими магістерськими програмами, або при зміні спеціальності на навчання ІІ ступеню.

Давайте спробуємо з цим розібратися. Як в Україні виглядає система освіти?  А як у Польщі?

У Польщі В Україні

І рівень вищої освіти (I stopień)

Бакалаврат / Lizenziat – 3 роки навчання

Інженерія / Inzeneria – 3,5 років навчання

Бакалаврат – 4 роки навчання

ІІ рівень вищої освіти (IІ stopień)

Магістратура – 2 роки навчання

Магістратура інженерія – 1,5 роки начання

Магістратура – 2 роки навчання
Єдина неподільна магістратура
5 років: архітектура (деякі університети), право, психологія, медицина (6 років), окремі перекладацькі спеціальності, пов’язані зі складними мовами, певні творчі спеціальності 6 років: медицина

Отже, на прикладі цієї таблички видно різницю, яка, на перший погляд, не є суттєвою, але на практиці часто створює непорозуміння при виборі магістратури в Польщі.

Спробуємо на прикладі запитань, які ми часто отримуємо, намалювати Вам практичну картину.

ПСИХОЛОГІЯ

Питання: Я закінчую в Україні бакалаврат з психології, чи можу вступити на магістратуру у польський ЗВО?

Відповідь: Так, але таку магістратуру пропонує лише кілька ЗВО, і, як правило, це бізнеспсихологія. У 90% випадків психологія є неподільної 5-річної магістратурою. Отже, ви можете вcтупити, але вибір вузів обмежений.


ТЕХНІЧНА ОСВІТА

Питання: Я закінчую бакалаврат з інформатики в політехніці в Одесі, в одній агенції мені сказали, що продовжувати навчання у Польщі я можу лише в приватному вузі, оскільки в Україні я не отримав кваліфікації інженер і в політехніку я не вступлю.  Отже, чи можу я вступати у польську політехніку на магістратуру?

Відповідь: Так!!!! Ви можете вступати в польський політехнічний університет на магістратуру-інженерію без жодних проблем! Бакалаврат у політехніці в Україні триває 4 роки, інженерія в Польщі -3,5 років. Тобто, кількість годин технічної освіти більше ніж достатня. Певні університети просять докласти до пакету документів довідку з українського ЗВО про відповідність програми інженерній кваліфікації. Таку довідку без проблем надає деканат.

Важливо! Є один вагомий нюанс, який потрібно врахувати, – вступ на магістратуру в політехніках Польщі відбувається восени (так звана зимова рекрутація*), а початок навчання починається у другому семестрі, тобто вкінці лютого.

*Якраз зараз відбувається активна вступна кампанія на магістратуру в політехніки Польщі!


ЮРИДИЧНА ОСВІТА

Питання: Я студент правничого факультету в Україні, після закінчення бакалаврату хочу продовжити навчання в Польщі. Чи це можливо?

Відповідь: Ні, але є певні винятки! Юридична освіта в Польщі завжди є у формі єдиної п’ятирічної магістратури. Винятком є кілька ЗВО, що пропонують напрямок економічного права, чи європейського права. Важлим до усвідомлення є також те, що на правничих факультетах Польщі вивчають саме польське право, так само, я в Україні українське, правнича спеціальність є на 80% закритою в межах своєї країни. Також іноземець не може скласти аплікаційний іспит на отримання кваліфікації нотаріус, адвокат, суддя. Іноземці не можуть працювати в прокуратурі, пенеціарних службах та поліції. Отже, всім, хто хоче здобувати юридичну освіту за кордоном, варто звернути увагу на обмеження у кар’єрних перспективах.


МЕДИЧНА ОСВІТА

Питання: Чи можу я вступити на магістратуру на лікувальний факультет після закінчення медичного вузу  в Україні?

Відповідь: Ні. Це не можливо, адже лікувальна справа, стоматологія та фізіотерапія – це неподільна магістратура 6 та 5 років, яка не передбачає кількох рівнів освіти.


ЗМІНА СПЕЦІАЛЬНОСТІ

Питання: Я отримаю в Україні кваліфікацію бакалавра на факультеті англійської філології. Хочу трішки змінити вектор. Яку спеціальнсть я можу обрати для вступу на магістратуру в Польщі?

Відповідь: Ви сміливо можете вступати на менеджмент, логістику, туризм. Тобто напрямок І та ІІ ступенів освіти можу відрізнятися, але, звичайно, не кардинально. Технічні напрямки, біотехнологія, точні науки, митецькі спецільності вимагають відповідного бакалаврату. Також, закінчивши І ступінь в політехніці, Ви не можете вступати на магістратуру з філології.

Якщо у Вас залишилися запитання – пишіть, ми неодмінно підготуємо відповідь!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео