/ Освіта за кордоном – типові помилки при побудові стратегії вступу

Освіта за кордоном – типові помилки при побудові стратегії вступу

+380981541105,
+380994529077
+380630772775

Навчання за кордоном сьогодні доступне практично кожному! В інтернеті є купа інформації, яка,  з однієї сторони, надихає, а з іншої – плутає та відлякує. Багато форумів, груп, порадників, компаній посередників – і все це різні точки зору. Як не втопити свій ентузіазм в океані інформації? Де шукати поради? Як сформувати свої власні фільтри та імунітет до сторонніх маніпуляцій?

Ми спробуємо пройтися типовими помилками та розвіяти хибні стереотипи. Отже, вперед, формуємо МІЙ ПЛАН та МОЮ ІСТОРІЮ освіти за кордоном.

Не мій шлях! 

Все починається зі спеціальності – як її правильно обрати?

Часом молода людина обирає спеціальність просто через гарну назву, тому беззаперечним лідером є факультети міжнародних відносин. Загалом, на думку абітурієнта означення “міжнародний” підвищує престиж професії на 300%. Розповсюдженим явищем є тиск батьків, які вже обрали професію своїй дитині ще у 3 класі. Юний вік наших абітурієнтів теж створює певні ризики, адже у 16-17 років сформувати тверезе бачення свого дорослого професійного  життя можуть одиниці. Тому часто ми чуємо “хочу вчитися в Кракові, в мене там подруга”, “тільки Вроцлав, я багато про нього читала”, “на форумах пишуть, що у Празі прикольно” і тому подібне…

Ми завжди ставимо нашим Клієнтам запитання:

– Чого ти плануєш навчатися в ЗВО?

– Чи ти впевнений, що маєш нахил, саме до такого фаху?

– Ким ти будеш працювати?

Мета освіти за кордоном – це отримання спеціальності, яка може дати фінансову незалежність та кар”єрну перспективу. Подруга у Кракові, чи архітектура Праги не забезпечить вам майбутнього. Обирайте фах з профорієнтологом, а університет та країну навчання за рейтингами, можливостями та бюджетом. Завжди думай про свої реалії, не “міряй” чужі приклади на себе.

Не мій розмір!

Щодо освіти за кордоном існує багато легенд та стереотипів. Наприклад:

– “На платне навчання у Польщі беруть всіх! “- Ні, у багатьох ЗВО ще й який конкурс!

– “Після річного курсу в Празі я гарантовано вступлю у Карлів університет на медицину! “: – Конкурс 10-12 на місце!

– “Освіта в Австрії безкоштовна і тому це дешевше ніж Польща!”: – так, але бюджет студента 800-1000 євро/місяць.

– “Наші діти самі розумні, тому навіть з 7 балами з математики ми всіх вразимо геніальністю у Варшавській політехніці!” – загалом без коментарів 🙂

Порада – обирай країну та ЗВО, що відповідає твоєму рівню підготовки та бюджету.

Спантеличують форумні історії про студентських попелюшок, ніби на Батьківщині вчився так собі, а от закордонний університет розбудив прихований потенціал; або “нам це все було задорого, та ми почали, нас оцінили, платять стипендії та не можуть нами натішитися! “. Такі історії мають 1% вірогідності. Тому обирай університет, який ти стягнеш за академічним навантаженням і який відповідає твоєму бюджету.

Вступити легко!

Ми часто чуємо історії на кшталт: “я влітку був у Варшаві, зайшов до Варшавського університету, мені там сказали, що мене вже беруть, просто в мене не було з собою документів”… А потім цей варшавський університет виявляється приватною вищою школою, а той, хто був влітку у Варшаві там не був, а це його знайомий знайомого! #омайгод! Повторюємо завжди: є ЗВО куди й справді вступити легко, але це не про рейтингові та престижні університети. Обравши ЗВО – готуйте собі чітку процедуру вступу!!! Недооцінення вимог приймальної комісії, порівняння вступу в абсолютно полярні університети часто призводить до фіаско.

Вступаю до Польщі, Чехії, Словаччини…

Кандидат вступає не до Польщі, Словаччини, Чехії, а у польський, чеський, словацький ЗВО, а їх у Польщі понад 400, у Чехії та Словаччині понад 30. Тому застерігаємо: думати що процедура вступу скрізь однакова – це хибно. Кожен університет час від часу змінює правила, а під час пандемії загалом  відбувається джаз! Не шукай відповідей на запитання про свій вступ у знайомого, який кілька років тому “вступав до Польщі”. Його досвід як застаріла модель айфону – ніби хороший телефон, але не підтримує актуальних програм 🙂

Вступити нереально!

Часом трапляються сильні кандидати, які не вірять в успішний результат вступу до потужного університету. А даремно! Загалом, до вступної кампанії варто підходити без емоцій, як до бюрократичної процедури з результатом пройшов/не пройшов. Завжди варто мати план Б, але вірити в успіх плану А.  Часом “сильний” у плані підготовки Кандидат відступає від мети, бо реально бачить складність, а шкода! Вірте у свої сили!

Економія фінансів

Якщо ти плануєш навчатись за кордоном, будьте готові до витрат, і часом не передбачених. Це нормально. Десь потрібно переплатити за терміновість апостилю, інколи переклади виходять дорожче запланованої суми, а ще часом прийдеться користуватися недешевим DHL. Є люди, що намагаються на всьому заощадити, вкластися в певний бюджет, і, часом пропускають терміни. Всі пам’ятають приказку про подвійні оплати заощадливих 🙂

Якщо хочеш  зекономити на послугах посередників –  вступай самостійно – у тебе однозначно буде цікавий та динамічний досвід. Але, не нехтуй консультацією експерта! Повір,  експертні поради допоможуть тобі уникнути купу зайвих тілорухів. Тим більше, у більшості компаній первинні консультації безкоштовні! Ще одна недоречна економія – це заощадження на фаховій профорієнтації. З цього потрібно загалом почати. На фоні майбутніх витрат на освіту за кордоном – це дрібниця.

Джерело інформації

Тематичні форуми та групи у соцмережах рясніють повідомленнями на зразок: “розкажіть як вступити до Ягеллонського університету”,  ” які іспити при вступі і Карлів університет”, ” які вимоги у Віденського університету”. І  під такими постами величезна кількість порад та інструкцій,  ба навіть дискусій та конкуренції досвіду по типу “Я знаю краще!”.  Так от, ми наполегливо радимо, якщо ти не користуєшся послугами агенції, усі запитання щодо вступу скеровувати виключно до приймальних комісій. Досвід чужої історії можна брати до уваги, але свій план вступу А, та план вступу Б, потрібно будувати виключно на офіційній інформації приймальної комісії обраного ЗВО.

Посередники – спалити відьму!

Не можна узагальнювати діяльність кількох десятків компаній – у кожного своя специфіка роботи. Ми неодноразово писали, що варто обирати перевірену компанію, з репутацією та історією, і, звичайно, з командою фахівців.  На ринку багато одноосібних підприємців, які масштабують себе назвою “холдинг”, або ж на форумах часто “тато польського студента” пропонує перейти в приват,  де пообіцяє “все те саме, що робить фірма, тільки дешевше”. Важко коментувати такі “позаподаткові” явища 🙂

Наша компанія, як і більшість солідних колег, діє виключно в правовому полі, оплачує податки та несе відповідальність перед Клієнтом.

Тут лише одна порада – вступай або сам, або користуйтеся послугами офіційних фахівців. Часом, справді незрозумілі напади на посередницькі компанії, адже саме агенціі забезпечили інформаційний простір та сформували цей ринок. Саме завдяки титанічній праці компаній з популяризації закордонних ЗВО, вартісних рекламних кампаній та презентацій університетів повстала висока зацікавленість освітою за кордоном в абітурієнтів пострадянського простору. І таким самим шляхом в закордонних університетів виник інтерес до наших студентів. Бо саме агенції своєю діяльністю формують попит та розкривають секрети вступу.

Ми однозначно закликаємо не нехтувати послугами фахівців, адже часом саме платні послуги допоможуть заощадити як кошти, так і час.

Ми стверджуємо – освіта за кордоном – доступна кожному, саме головне сформувати правильне бачення  свого хочу/можу та чіткий план дій!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео