/ Плюси та мінуси освіти в Польщі

Плюси та мінуси освіти в Польщі


З кожним роком все більше студентів хочуть вчитися за кордоном і це цілком зрозуміло: перед учнями відкриваються різноманітні можливості. Нова сторінка в житті, прекрасні перспективи, цікаві варіанти працевлаштування, міжнародні волонтерські та обмінні програми – все це чекає на тих, хто вирішив вчитися в Польщі.

Але абсолютно все має дві сторони медалі, тому в цій статті ми пропонуємо вам ознайомитися з кожною з них докладніше.

Освіта в Польщі: плюси і мінуси

Спочатку пропонуємо вам ознайомитися з усіма позитивними аспектами, які складаються з декількох пунктів. Вони допоможуть зрозуміти, чому варто вчитися в Польщі і чим відрізняється навчання в даній країні від нашого. Поїхали!

 1. Європейський диплом

освіта в польщі плюси і мінусиПольща – країна з розвиненою на високому рівні освітою, тому в Європі з радістю приймають на роботу випускників з польським дипломом. Також він цінується і в Україні, і в Росії, що дає можливість влаштуватися на хорошу роботу з високою зарплатою і на батьківщині. Цей документ відкриває шлях, практично, в будь-яку країну Європейського Союзу для стажування і подальшого працевлаштування. До того ж, в інших розвинених країнах цінують українських фахівців, адже вони часто володіють відразу 4 мовами: українською, російською, польською та англійською (вивчається в університетах). Це є величезною перевагою в сферах туризму, міжнародних відносин, бізнесу, торгівлі, менеджменту та інших.

Отже, можемо зробити висновок: з польським дипломом з’являється більше перспектив на побудову престижної та успішної кар’єри.

 1. Якість освіти

Як вже можна зрозуміти з першого пункту, якість навчання кардинально відрізняється від українського, хоча структура навчального року схожа. Якщо у вас ще є сумніви чи варто вчитися в Польщі, – цей критерій повинен неодмінно вплинути на ваш вибір.

У цій країні освіта буде пізнавальна, цікава і ефективна, адже вона викладається за європейськими стандартами. Можливо, українським студентам доведеться затратити значно більше сил, енергії, часу і працювати старанніше, але це безперечно цього вартує. Отримані знання допоможуть в майбутньому досягнути висот і стати експертом в обраній галузі. Тут не буде не потрібної інформації, яка вже давно ніде не застосовується. Тільки конструктив і конкретика.

 1. Плюси навчання в Польщі : схожість менталітету

Приїжджаючи на навчання за кордон, студентам буває важко влитися в колектив або звикнути до іншого способу життя через велику різницю в менталітеті. Але в Польщі це зовсім не буде проблемою, так як сусідка України мало чим відрізняється, хіба що рівнем розвитку країни.

 1. Навчання в Польщі плюси та мінуси: вартість навчання

Як не дивно, але навчання за кордоном коштує не набагато більше, ніж в Україні, але при цьому має величезну різницю в якості та актуальності. Навіть ті ж гуртожитки відрізняються від українських хорошими умовами проживання, наявністю необхідних зручностей і при цьому доступною ціною за проживання.

І ще один плюс – в Польщі ви отримаєте європейську освіту, але за меншою вартістю, ніж в інших країнах ЄС. Чи це не перевага?

 1. Плюси та мінуси освіти в Польщі: самостійне життя

Для когось цей пункт може бути і мінусом, але навчання за кордоном – це початок нової самодостатньої сторінки в житті та остаточного дорослішання. Ви зможете навчитися налагоджувати зв’язки з іноземцями, знайти багато нових корисних знайомств і хороших друзів. Також у вас буде можливість подорожувати по світу в рамках волонтерських або програм студентського обміну.

Така зміна обстановки сприятиме розвитку сили духу і вашої особистості. На вас чекає веселе і насичене студентське життя!

Навчання в Польщі плюси та мінуси : можливі недоліки

Як ми вже писали на початку статті, все має дві сторони медалі. Так і навчання в Польщі може мати свої мінуси. Ми виділили всього лише 3 пункти, які уособлюють менш позитивні аспекти навчання за кордоном.

 1. Незнання польської мови

Це можна назвати тимчасовим мінусом, адже перед вступом і під час навчання у вас буде можливість вивчати мову на курсах. До того ж, це буде значно легше робити в середовищі, де всі навколо говорять польською. Повірте, ви зможете легко пристосуватися і зовсім скоро говорити на такому ж рівні, як і самі поляки!

 1. Навчання в Польщі недоліки: необхідність докладати більше зусиль, ніж інші

Звичайно ж, іноземцям важче вчитися в польському університеті, ніж полякам, через додаткове вивчення мови. Але, якщо ви цілеспрямовані і не боїтеся труднощів, – ви зможете простіше подолати початковий етап і потім вчитися в своє задоволення! Не переживайте, а рухайтесь тільки вперед!

 1. Плюси і мінуси навчання в Польщі: життя на відстані з рідними і друзями

Можливо, на початку буде складно звикнути жити самостійно і адаптуватися в новій країні. Але ви зможете спілкуватися з близькими онлайн кожен день. Та й Польща – сусідка України, тому зможете легко повертатися на канікули додому або ж запрошувати до себе гостей на вихідні. Варто просто перевести спілкування в іншу форму і насолоджуватися наданими можливостями.

Плюси і мінуси навчання в Польщі : підведемо підсумки

Здобуття освіти і життя в цій чудовій країні неодмінно буде цікавим і захоплюючим досвідом. Ви не тільки отримаєте корисні знання, а й відкриєте для себе нові міста і країни, познайомитеся з різними людьми, а також випробуєте себе на міцність.

Переваги навчання в Польщі вартують всіх ваших витрачених зусиль. Не бійтеся йти вперед заради свого майбутнього і блискучої кар’єри. Ми впевнені, що у вас все вийде!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео