/ Стипендія в Польщі для українців

Стипендія в Польщі для українців


Вчитися в Польщі з кожним роком хочуть все більше студентів. Але багато відмовляються від свого бажання через вартість навчання. Та мало хто знає, що в цій чудовій країні можна вчитися безплатно і без Карти Поляка.

У цій статті ми розкажемо, які є можливості для іноземців здобувати освіту безплатно і що потрібно зробити, щоб почути ці заповітні слова: “вам надано стипендію у Польщі”. Читайте до кінця і починайте діяти вже сьогодні!

Гранти  на навчання в Польщі для українців


Якщо ви вже вчитеся в університеті, але бажаєте отримувати освіту за кордоном – грант на навчання в Польщі найкращий варіант. Існують також гранти і для абітурієнтів, але їх спільна риса – конкурсна основа.

Вам потрібно дізнатися перелік необхідних документів, підготувати їх, написати мотиваційний лист, надати рекомендації. Процедура для кожної програми індивідуальна, але треба пам’ятати одне – ви повинні переконати всіх вибрати переможцем на грант в Польщі саме вас. Необхідно написати максимально якісне мотиваційне есе і представити докази ваших досягнень, цілеспрямованості та активності.

Шукайте грантові конкурси на навчання в Польщі на сайтах обраних ЗВО, через посольства або освітні фонди. Рекомендуємо подавати заявки на кілька програм.

Ось приклад двох найпопулярніших з них:

 1. Грант фонду королеви Ядвіги для аспірантів-вчених на проведення досліджень в Кракові – 340 євро.
 2. Грант від уряду Польщі для студентів гуманітарних факультетів. Після його завершення доведеться повернутися в рідну країну і застосувати здобуті знання в якомусь проекті. Виплати – 1350 злотих на місяць.

І таких програм дуже багато у всьому світі. Шукайте для себе кращі варіанти і не втрачайте можливостей!

Крім грантів у Польщі, є також варіант отримати стипендію, яка зможе покрити і вартість навчання, і всі необхідні витрати.

стипендія в Польщі - як отримати?Як отримати стипендію в Польщі: вимоги до абітурієнтів

 1. Високий середній бал атестату. Бажано не менше 9, але кожен ЗВО визначає власний прохідний бал.
 2. Активна участь в конкурсах, змаганнях, в суспільному житті навчального закладу.
 3. Внесок в науково-технічну сферу і бажання розвиватися в ній.
 4. Відмінні результати під час навчання в університеті, відповідальність і чесність.
 5. Якісно написаний мотиваційний лист, переконливість і рішучість, щоб приймальна  комісія  вибрала саме вас.

З цих пунктів стає зрозуміло, як отримати стипендію на навчання за кордоном. Але не варто переживати, якщо ви не відповідаєте усім вимогам ідеального кандидата. Польські університети самі визначають критерії відбору претендентів на стипендію. Найголовніше – показати себе з найкращого боку під час реєстрації і написання мотиваційного листа.

Стипендійні програми в Польщі

Якщо з вимогами до абітурієнтів все зрозуміло, то які існують стипендії в Польщі для іноземців?

Пропонуємо ознайомитися зі списком програм, які доступні для українців:

 1. Безкоштовне навчання без отримання стипендії.   Таку умову пропонують не всі ЗВО, але це не вимагає участі в конкурсі. Достатньо просто бути іноземцем. Єдиний мінус – плата за проживання, харчування та транспорт залишається за студентом.
 2.  Іспит з польської мови на рівень не менше B2.   Як і в першому випадку, таку можливість пропонують не всі заклади, та й інші витрати нікуди не діваються. Але зате це один з найпростіших способів вчитися безкоштовно.
 3.  Соціальна стипендія для малозабезпечених студентів в розмірі 600 злотих на місяць. Для її отримання необхідно надати нотаріально завірену довідку про дохід сім’ї, який в середньому в місяць становить менше 600 злотих.
 4.  Стипендія на харчування – 150 злотих в місяць. Як і для соціальної, треба подати довідку про дохід сім’ї менше 380 злотих за місяць.
 5.  Оплата проживання – 350 злотих / місяць. Відноситься до категорії пільг. Також необхідно надати довідку про середній дохід не більше ніж 600 злотих на місяць для однієї сім’ї.
 6.  Одноразова стипендія – сума варіюється від складності ситуації. Вона видається тільки 1 раз в якості допомоги в таких випадках: народження дитини, хвороба, нещасний випадок або смерть родича.
 7.  Як отримати стипендію в Польщі – академічну: необхідно закінчити перший рік навчання з високими оцінками.
 8. Спортивні виплати  – їх отримують студенти, які за час навчання беруть участь в змаганнях, міських і міжнародних заходах, спортивних фестивалях і так далі. Сума: від 300 до 500 злотих на місяць.
 9. Особлива стипендія від компаній – 900 злотих / місяць. Її отримують студенти, які відзначилися значними успіхами, відмінними результатами в обраній сфері. Навчання оплачують компанії, які самостійно обрали студента. Вони можуть гарантувати йому працевлаштування після навчання.
 10. Стипендія в Польщі для українців  для стажування – близько 300 злотих на місяць. Ви можете з другого курсу відправитися на стажування до Польщі на пів року. Щоб скористатися такою можливістю, необхідно добре знати польську мову і мати високі бали.

Яка стипендія в Польщі  буде надана – все залежить тільки від вас. Але однією з головних переваг навчання в даній країні є можливість отримувати кілька видів стипендій одночасно! Тому варто добре постаратися і подати свою заявку відразу на кілька університетських конкурсів.

Як отримати стипендію на навчання в Польщі: інші варіанти

стипендія в Польщі для українцівЯкщо у вас є Карта поляка, вона допоможе вам не тільки вчитися безплатно, але і отримувати стипендію (або навіть декілька). Нижче представлені можливості для щасливих власників цього документа:

 • Стипендія імені Станіслава Грабського – передбачена для українських студентів польського походження з середнім балом атестату не менше 8. Вона нараховується учням на економічних факультетах і дає перепустку на різні спеціалізовані форуми, конференції і так далі. Розмір стипендії у Польщі – 1500 злотих / місяць.
 • Стипендія “WSPOLNOTA POLSKA”.  Якщо ви не отримуєте ніякої іншої фінансової допомоги, але маєте Карту поляка, дана програма забезпечить вам стипендію на один семестр. За старанне навчання і хороші результати сесії, її можна продовжити.

соціальна стипендія в ПольщіЯкі є інші стипендії для іноземних студентів в Польщі:

 • Стажування JRC. Це прекрасна можливість для студентів і випускників ЗВО навчатися і практикуватися  в Німеччині, Бельгії, Італії або Іспанії. Можна навіть працевлаштуватися тимчасово або на постійній основі. Крім того, учаснику будуть видавати стипендію!
 • ERASMUS – дана міжнародна програма, напевно, найвідоміша в світі. Вона дає можливість студентам навчатися по обміну в інших країнах і одночасно отримувати стипендію не менше 150 євро. Для участі в конкурсі потрібно подати заявку та мотиваційний лист.

Стипендії для навчання в Польщі: що потрібно знати

Підсумовуючи, можна сказати, що отримати стипендії на навчання в Польщі не настільки складно, як може здатися. Головне правило успіху – впевненість в своїх силах, чіткість, переконливість і прагнення до позитивного результату.

Добре попрацюйте над вашою заявкою та мотиваційним листом. Переконайте всіх, щоб вчитися безплатно у ЗВО своєї мрії.

Ми впевнені, що у вас все вийде!

 

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео