/ Центр симуляцій медичних Університету Миколая Коперніка

Центр симуляцій медичних Університету Миколая Коперніка

CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNYCH,

ul. Kurpińskiego 19, 85-096 Bydgoszcz


Навчання в Польщі та родзинки #STUDIXTOUR:

Центр симуляцій медичних Університету Миколая Коперника

Кілька років тому з нами у #Studixtour – ознайомчу поїздку вишами Польщі, вирушили старшокласники, зацікавлені у вивченні медицини та їх батьки. Ми відверто попередили Клієнтів, що презентації в медичних вишах можливі лише в адміністративних корпусах загальних приймальних комісій, адже ніхто не пустить групу осіб з вулиці у стерильні лабораторії чи клінічні об’єкти.

Коли Клієнт #Studixtour хоче…

Центр симуляцій медичних - СтадіксТурАле наші гості були ну дуже наполегливі, «ми хочемо побачити щось медичне та білохалатне», стверджували вони. Зрозуміло, якщо цікавить медична освіта в Польщі – хочеться побачити щось тематичне. Наші менеджери змушені були напружитися та шукати вихід. Ми телефонували в різноманітні деканати лікарських факультетів та постійно отримували відмову і скерування у приймальну комісію. А от в ректораті Університету Коперника в Торуні нам зголосилися допомогти…. порадою, звернутися в деканат їхнього медичного факультету та спробувати вмовити їх провести нам екскурсію в новому надсучасному Центрі медичних cимуляцій. Так, ви правильно зрозуміли – деканатів медичних факультетів побоюються навіть ректорати J

Університет Коперника - центр симуляцій медичнихМи почали бомбити  Колегіум Медікум у Бидгощі листами та проханнями, посилалися на дозвіл ректорату і т.п.  Врешті-решт отримали дозвіл з кількома клаузулами, що це виняток, що це один раз, і тому подібне (а ми, невігласи, навіть не уявляли, що це за місце, але нам туди було дуже требаJ)

Collegium Medicum – Медичний факультет Університету Миколая Коперніка в Торуні. Сам Колегіум розташований у Бидгощі. Тут можна вивчати лікарську справу, стоматологію, фармацію, фізіотерапію.

Centrum Symulacji Medycznych – у цифрах та деталях

Центр медичних симуляцій у Бидгощі було урочиство відкрито у 2015. Об’єкт споруджено та обладнано за кошти Міністерства охорони здоров’я Польщі – це 6 млн злотих (або приблизно 1,5 млн євро) та з допомогою дофінансування Євросоюзу – це 11 млн злотих (або 2,75 млн євро), тобто загальний бюджет цього університетського центру більше 4 млн євро. Практично кожен медичний університет Польщі має такий центр. Але, саме у Бидгощі найновіший та найкращий такого типу центр у цілій Польщі.

Мета центру – цілком освітня та тренувальна. Тут свої практичні навики відшліфовують майбутні акушери, парамедики та студенти лікарської справи. Також, тут відбуваються міжуніверситетські битви медичних симуляцій. Це місце повністю облаштоване саме для студентів, які здобувають медичну освіту в Польщі.

Центр симуляцій виглядає як повноцінна лікарня, повністю обладнана надсучасною медичною технікою, єдине, що тут не справжнє – це пацієнти.

Двоповерховий будинок та підвальні приміщення – всі ці площі обладнані високотехнічною медичною апаратурою та симуляторами високої точності. Тут є зал інтенсивної терапії, приймальня швидкої допомоги з повноцінною кареткою, пологовий зал та післяродові палати, неонатологія, операційні зали, в тому числі, з лапароскопічним обладанням, амбулаторія та палати догляду за важкохворими. Усі ляльки-фантоми мають виражену симптоматику та реальні реакції на маніпуляції.

Центр медичних симуляцій Університету КоперникаВ пологовому залі студенти можуть приймати повноцінні пологи, як з ускладненнями, такі і проводити кесарський розтин. Фантомні породіллі нараджують фантомних немовлят, яких теж оглядають студенти як справжніх новонароджених.

В  залах симуляції високої точності використовуються тренажери та моделі, що допомагають лікарям вдосконалювати  хірургічні техніки для проведення операцій різної складності.

Зал з симульованими пацієнтами навчає медиків комунікувати з хворими та їх родичами. В заняттях тут також приймають участь психологи, які беруть на себе роль пацієнта та навчають лікарів, як діяти та інформувати хворого в тій чи іншій ситуації.

Враження, пригоди та висновки учасників #Studixtour

Наш перший візит у ЦСМ викликав бурю емоцій та вражень. Ми відчували, що потрапимо в особливе місце, але, навіть, й уявити не могли рівень – без перебільшення, це медико-освітній космос J На жаль, серед нас не було практикуючих медиків, які б могли фахово оцінити все, що було побачене. Але учасники ознайомчої поїздки чудово провели час: прийняли пологи, провели огляд мамолога, відчули себе парамедиками у швидкій та здійснили багато іншого. Всі ці аматорські витівки відбувалися під наглядом лікарів – працівників центру.

Університет Коперника: центр медичних симуляційЦей візит приніс нам неочікувані наслідки: керівництву Центру сподобались такі гості і тепер ми відвідуємо Центр симуляцій медичних УМК щоразу, як вирушаємо в ознайомчий тур і в програмі є місто Бидгощ.  Адже знайомство з таким місцем дуже корисне не лише тим, хто хоче отримати в Польщі медичну освіту. Такі відвідини цікаві також для майбутніх біологів, хіміків, біотехнологів, зокрема для інформатиків та інженерів – адже саме вони проектують та програмують медичне обладнання.

Щодо наших абітурієнтів, заради яких ми прорвалися на цей стратегічний об’єкт: один вирішив, що хоче бути парамедиком, а от дівчинка дійшла висновку, що медицина не для неї. Отже візит виявився для майбутніх студентів у Польщі дуже корисним та вирішальним.

Пандемія не скасовує наші плани, а лише відкладає

Незважаючи на ситуацію в світі, наші фахівці продовжують розробляти програми та маршрути ознайомчих поїздок університетами Європи. Ми плануємо та вдосконалюємо наші напрацювання. Якщо Вас зацікавила наша історія та ви б охоче побували з нами у #Studixtour  ЗВО Польщі чи інших країнах Європи, зокрема у Центрі симуляцій медичних у Бидгощі – запрошуємо реєструватися та залишати нам ваші зацікавлення. Ми складатимемо програму найближчого ознайомчого туру ЗВО Польщі саме з урахуванням ваших побажань.

P.S. Зараз на сайті Centrum Symulacji Medycznych розміщено нову програму для викладачів та студентів – процедури лікування пацієнтів з COVID-19. Програма підготована Кафедрою Анестезіології та Інтенсивної Терапії КМ УМК, тут і практичні заняття, а також цикл тренінгів та відеоінструктажів з апаратного лікування дихальної недостатності пацієнтів.

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео