/ УСОС – програма польских студентів

УСОС – програма польских студентів


USOSweb – Університетська Система Обслуговування процесу навчання – зручно і просто!

Вища освіта в Польщі та статус польського студента мають свої формальності, в які потрібно вникнути та які потрібно опанувати. Кожен студент повинен брати активну участь в організації свого навчального процесу та стати досвідченим користувачем навчальних платформ.

Після вступу та зарахування до польського університету, під час якого довелося вивчити програму ERK, ви отримуєте статус студента і переходите на новий рівень, де на Вас чекає програма USOS web. 

Що таке УСОС та УСОСвеб?

USOS – Університетська Система Обслуговування процесу навчання – Uniwersytecki System Obsługi Studiów – це електронна система для управління навчальним процесом в закладах вищої освіти (ЗВО) Польщі. 

Система містить всю інформацію про курси та предмети, які пропонує університет, класи, навчальні програми. Вона зберігає дані співробітників та студентів, виставлені оцінки та заліки, розклад занять, оплати студентів, інформацію про персонал та ін.

USOS можуть користуватися студенти різної форми навчання, як стаціонарної, так і заочної.

   Цікаво, що першу версію даної системи розробив та запропонував Факультет Математики, Інформатики і Механіки Варшавського університету у 2000 році. На сьогодні понад 70 університетів Польщі користується цим сервісом.

USOS  пропонує також Сервіс  USOSweb, котрий надасть вам доступ до частини загальної інформації через веб -сайт  https://usosweb

До інших аплікацій, сумісних з USOS, належать: 

 • ІРК (Online Набір вступників) . Її основним завданням є презентація переліку напрямів, які пропонує ЗВО;
 • ІРК-МОSТ – загальнонаціональний сервіс для студентів, що бажають змінити ЗВО ;
 • ІРК-BWZ – функціональний веб-сайт, що використовується для набору іноземних студентів, що приїжджають вчитися, наприклад, за програмою Erasmus; 
 • biurokarier.edu.pl – загальнонаціональний сервіс онлайн-роботодавців, оголошення про вакансії, стажування та практики і розгляд резюме студентів та випускників; 
 • Національний реєстр МATUR – номери соціального страхування тощо;

Для чого служить студентам сервіс USOSweb?

USOSweb – USOSweb є інтернет-аплікацією, яка забезпечує викладачам та студентам взаємне спілкування. Також вона дозволяє спілкуватися з адміністрацією університету.

Додаток USOSweb дозволяє студентам отримати доступ до відповідних даних із системи університет УСОС. Студент має можливість як переглядати свої дані, так і вводити нові. Наприклад,завдяки додатку USOSweb студент може:

 1. перевірити свій розклад (розташування груп за розкладом)
 2. перевірити свій поточний план навчання разом із предметами, на які він зарахований
 3. переглянути свої досягнення, зарахування
 4. подавати заявки – як на навчання, так і на короткострокові поїздки за кордон (наприклад, Erasmus)
 5. зареєструватися на курси за вибором та іспити
 6. переглянути каталог предметів, які викладаються в університеті
 7. надсилати повідомлення студентам зі своїх навчальних груп, викладачам та працівникам університету
 8. в кінці кожного семестру брати участь в опитуванні та оцінюванні викладачів, працівників деканату та інфраструктури ЗВО
 9. отримати іншу інформацію щодо курсу навчання, наприклад, які курси необхідні для завершення відповідного етапу навчальної програми або яка необхідна кількість балів ECTS
 10. отримати інформацію про можливі фінансові зобов’язання перед університетом, номер банківського рахунку, на який потрібно здійснити платіж

База даних USOSweb спеціально «відокремлена» від основної бази даних USOS з міркувань безпеки.  База даних USOSweb щоденно оновлюється адміністратором. 

Кожен студент зобов’язаний брати участь в організованих факультетом записах на спеціальності, предметів за вибором, семінарів та лекцій, організованих на факультеті через вебсайт USOSweb. Кожен студент повинен стежити за інформацією, особливо щодо дат та правил реєстрації на заняття.

Як і коли використовувати USOSweb?

Кожен студент університету має доступ до загальної інформації вебсайту USOSweb. І тільки зареєстровані користувачі мають доступ до детальної особистої та університетської інформації.

Для того, щоб увійти на USOSweb та мати доступ до додаткової інформації, вам слід зареєструватися, використовуючи свій ідентифікатор (PESEL) та пароль. 

Найголовніші елементи сервісу  USOSweb:

Мій USOSweb  – MÓJ USOSWEB

Значення вкладок

ПЛАНИ ЗАНЯТЬ / PŁAN  ZAJĘĆ – тут відображається індивідуальний розклад студентів. 

ГРУПИ КУРСУ / Grupy – попередній перегляд груп, до яких студент зарахований в навчальному році. Тут можна також переглянути конспекти тем, які вас цікавлять.

USOSMail – модуль, що дозволяє спілкуватися через електронну пошту між учасниками академічної спільноти: надсилати повідомлення викладачам або одногрупникам.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ – DLA STUDENTÓW

РЕЄСТРАЦІЯ / Rejestracje – електронна реєстрація на курси та предмети здійснюється на більшості факультетів. 

ПІДСУМКОВІ ОЦІНКИ / Oceny – попередній перегляд оцінок, виставлених викладачами. Оцінки в USOSweb наразі є єдиним джерелом інформації для деканату про результати екзаменаційної сесії, тому варто перевіряти їх.

ЗАЯВКИ / Podania – можливість подання електронних заяв до деканату.

РЕЙТИНГИ / Rankingi  – модуль, в якому відображається позиція студента на різних ресурсах. Одним з таких ресурсів є стипендія ректора для найкращих студентів або студентська обмінна поїздка за міжнародними програмами.

СТИПЕНДІЇ / Stypendia – вкладка дозволяє перевірити отримані стипендії та ввести номер рахунку, на який будуть перераховані стипендії.

ДЛЯ ВСІХ – DLA WSZYSTKICH

На цій вкладці доступні різні загальноуніверситетські модулі, включаючи:

БАНКІВСЬКІ РАХУНКИ / Konto bankowe– дозволяє перевірити індивідуальний банківський рахунок, на який студент сплачує внески, пов’язані з навчанням.

ЗАЯВКИ НА МІСЦЯ В ГУРТОЖИТКАХ / Wnioski o akademik – попередній перегляд стану розгляду поданих заяв на місце в гуртожитку.

EMAIL UŚ – перегляд та зміна адреси електронної пошти студента, збереженої в системі USOS.

ОБЛІКОВИЙ ЗАПИС OFFICE365 / Profil OFFICE365 – реєстрація в службі Office365, яка пропонує доступ до однієї з платформ віддаленого навчання та групового спілкування Teams, файлової хмари OneDrive, електронної пошти та допоміжних програм Outlook, таких як Word, Excel або PowerPoint.

ЗАЯВКИ / Wnioski –  перелік заяв, які студент може подати до свого деканату, наприклад, заяву на отримання допомоги з Фонду стипендій.

ФОТОГРАФІЇ ДЛЯ СТУДЕНТСЬКОГО КВИТКА / Zdjęcie do legitymacji – попередній перегляд фотографії для студентського квитка. Якщо ви втратите студ квиток, тут можна роздрукувати заявку на новий. Якщо фото застаріле, треба попросити дозвіл на завантаження нового.

ВАЖЛИВО!

 • УСОС кожного університету має свої особливості, тому варто вчитуватися  в інформацію, яка вам приходить від вашого ЗВО! 
 • Більшість УСОСів коректно працюють лише на ПК, але деякі мають і мобільні версії
 • Здебільшого УСОС повноцінно активується з початком академічного року – 1 жовтня.

Інформаційні технології зараз запроваджуються у всіх сферах нашого життя, студентство не виняток, Польські університети стрімко впроваджують різноманітні ІТ програми та студентські додатки. Програма УСОС має на меті спростити студентське сьогодення та заощадити час молоді! 

 

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео