/ Як написати мотиваційний лист для вступу у ВНЗ?

Як написати мотиваційний лист для вступу у ВНЗ?


Якщо ви хочете навчатися в університеті за кордоном або взяти участь в конкурсі на стипендійний грант, то, напевно, вже замислювалися над запитанням: “як написати мотиваційний лист?”

Мотиваційний лист студента – завдання не з простих і має свої особливості. У цій статті ми допоможемо вам у всьому розібратися, щоб вступ до омріяного ВНЗ був легким та успішним!

Як писати мотиваційний лист: структура тексту

Що таке мотиваційний лист? Це есе, обсягом не більше однієї сторінки А4 формату, в якому необхідно чітко пояснити: чому ви хочете навчатися в даному університеті і з яких причин варто вибрати саме вашу кандидатуру. Пояснення має бути максимально переконливим і унікальним, щоб дійсно зацікавити приймальну комісію. Мотиваційний лист – це аж ніяк не шкільний твір з купою “води” або самовихваляння.

Як розпочати мотиваційний лист?

У першому абзаці опишіть причину вашого звернення в університет. З яким наміром, чому хочете вступити саме на цю спеціальність. Можливо, у вас є цікава історія пов’язана з прийняттям рішення.

Наприклад, не варто писати, що ви обрали психологію, просто тому що вона вам подобається. Напишіть, що любите спілкуватися та допомагати людям, хочете навчитися надавати кваліфіковану психологічну допомогу, а не просто давати поради. Знайдіть дійсно важливі для себе причини.

Розпишіть свої основні цілі, пов’язані з вашою майбутньою освітою

У цьому пункті потрібно дуже чітко пояснити завдання, які ви ставите перед собою. Що принесе в майбутньому досягнення цих цілей? Які навички, набуті під час навчання допоможуть вам? Конкретизуйте цілі, адже ви пишете саме мотиваційний лист до університету, а не просто есе.

Вкажіть, чому вирішили подавати документи саме в цей університет

як написати мотиваційний листРозкажіть про ті переваги університету, які вас зацікавили. Чим цей заклад, на вашу думку, відрізняється від інших, чим приваблює. Може, ви хочете вчитися в конкретних викладачів?

Можливо, вам дуже подобається обрана країна і ви захоплюєтеся рівнем життя та працьовитістю місцевих жителів або ж, навпаки, незадоволені освітою в рідній державі.

Обов’язково напишіть як даний ВНЗ може допомогти в досягненні ваших цілей. Тільки не переписуйте пропозиції з сайту університету!

Опишіть ваш досвід, пов’язаний з вибраною спеціальністю

Можливо, ви займалися волонтерством у відповідній сфері, навчалися на курсах, брали участь у важливих заходах, практикувалися. Опишіть достойні приклади в мотиваційному листі.

Особиста характеристика

Якими необхідними якостями для даної спеціальності ви володієте? Перед тим як написати мотиваційний лист, варто ретельно обміркувати це. Не потрібно писати все і одразу. Досить виділити кілька важливих характеристик, які дійсно впливають на ефективність у навчанні. Наприклад, пунктуальність, комунікабельність, самостійність і т.д.

Дуже важливо підтверджувати ці якості вашими вчинками: призові місця на тематичних конкурсах, олімпіадах, участь в різних форумах, стартапи, публікації ваших робіт та інше.

Отже, як правильно написати мотиваційний лист: чітко, лаконічно, впевнено, без зайвого хизування і з акцентом на правдиві факти і досягнення.

Головні помилки і як їх уникнути

Для того, щоб ваш мотиваційний лист для вступу до ВНЗ приніс позитивний результат, після його написання потрібно ретельно перевірити декілька разів. Переконайтеся, що ви не допустили помилок, що описані нижче.

  • Невідповідність офіційному стилю – наявність сленгу, недоречних фраз
  • Занадто довгі речення. Запам’ятайте: одна думка – одна теза. Не варто перетворювати рядок на цілий абзац. Будьте лаконічними! До того ж, прості речення сприймаються легше. Найкращий варіант – чергувати довші фрази з короткими.
  • Перерахування своїх досягнень переваг одним довгим списком. Так робити не можна. Необхідно написати мотиваційний лист якісно. Підтверджуйте все фактами, описуйте досвід та отримані знання.
  • Забагато “я” і безпідставної хвалькуватості. Повторимося: чим більше конкретики – тим краще. Подумайте самі, що переконливіше: “я молодець, виберіть мене” або “моя стаття з’явилася в науковому журналі”? Приймальна комісія завжди оцінює перспективи, а не вміння підбирати синоніми.
  • Граматичні та орфографічні помилки. Крім того, після написання мотиваційного листа до закордонного ВНЗ, рекомендуємо дати прочитати його вчителю чи експерту, який знає необхідну іноземну мову. Варто перевірити ваше есе на найменші неточності, щоб виправити їх і бути впевненими на 100%. Ви також можете самостійно ознайомитися як оформити мотиваційний лист з допомогою сервисуGrammarly. Цей сервіс не лише виділяє помилки, але й надає правильні варіанти.
  • Не копіюйте чужі роботи. Будьте оригінальні та особливі. Надавайте тільки правдиву та реальну інформацію саме про вас.

Давайте підсумуємо

Як писати мотиваційний лист в університет: чесно, унікально, лаконічно, без “води”, максимально впевнено і чітко. Не полінуйтесь перевірити і переробити його кілька разів, попросіть когось допомогти відредагувати. Доведіть своє есе до власного ідеалу.

Будьте наполегливі і терплячі, і тоді у вас все обов’язково вийде!

  • Інформація
  • Бакалавр
  • Магістр
  • Безкоштовно
  • English
  • Інженер
  • Deutch
  • Спеціальності
  • Вступна кампанія
  • Дозвілля
  • Фото и видео