/ Як оформити студентську візу в Польщу

Як оформити студентську візу в Польщу


як отримати студентську візуВи вже стали студентом польського університету, технікуму чи ліцею? Чи тільки плануєте навчатися в Польщі? В будь-якому випадку Вам треба отримати студентську візу в Польщу. Сам процес не буде важким, якщо до нього підійти відповідально, знати всі тонкощі і підготувати всі необхідні документи для отримання річної студентської візи в Польщу.

Пропонуємо розібратися:  як отримати студентську візу і які для цього необхідні документи.

Ознайомитися з процесом відкриття студентської візи можна, а, навіть, і треба, з моменту Вашого зацікавлення навчанням в Польщі.  Але фактична робота з підготовки документів розпочнеться з офіційного вступу в навчальний заклад Польщі. Адже для того, щоб навчатися і довготерміново перебувати за кодоном, потрібна довгострокова віза з метою отримання середньої та вищої освіти, іншими словами з метою навчання. Наприклад, в Польщі – це Національна віза категорії D. Така віза дає дозвіл на річне перебування в Польщі з можливістю багаторазових в’їздів/виїздів.

ЕТАПИ ОФОРМЛЕННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ РІЧНОЇ ВІЗИ В ПОЛЬЩУ

Підготовка пакету документів для студентської візи

Цей етап, з нашого досвіду, є найважливішим і найвідповідальнішим. Саме від нього залежить кінцевий результат, тобто отримання студентської візи в Польщу.

Досвідчені менеджери компанії STUDIX.eu готові розказати та допомогти Вам у підготовці та оформленні документів для студентської візи в Польщу.

Який розмір сервісного збору та процедура реєстрації на подачу документів на студентську візу

Першим короком є оплата сервісного збору у розмірі 14 Євро. Оплата  здійснюється в національній валюті  на підставі оригіналу Вашого закордонного паспорта у відділеннях «Кредо Банк» або «Ідея Банк». Необхідно вказати категорію візи (D – Національна віза для навчання) та актуальний номер телефону. Після цього автоматична система реєстрації призначить Вам дату й час подачі документів, а оператор колл-центру зателефонує Вам для підтвердження.

Подання документів відбувається за місцем прописки заявника в одному з відділень візового центру.

Важливо! Якщо Ви неповнолітній, зареєструвати і оплатити сервісний збір повинен один з батьків, представивши Ваш закордонний паспорт, а також оригінали документів, що підтверджують родинні зв’язки.

Подача документів на студентську візу в Польщу

У призначений час та дату, Ви маєте з’явитися у візовому центрі зі всіма необхідними документами для отримання студентської візи в Польщу.

Важливо! Документи у візовий центр подає особисто заявник. Якщо заявник неповнолітній, то обов’язковою є присутність одного з батьків, також потрібно мати при собі свідоцтва про народження заявника.

Скільки часу очікувати студентську візу до Польщі?

Згідно правич. Час очікування візи складає від 10 робичих днів до 2 місяців. Якщо всі документи оформлені правильно, то після того, як Консульська установа винесе рішення про надання візи, Ви зможете забрати свій паспорт особисто у візовому центрі. Середньостатиятичний час очікування студентської візи складає 2 тижні.

Документи для студентської візи у Польщу

документи для студентської візи в ПольщуЗвертаємо Вашу увагу, що віза Д з метою навчання в Польщі видається терміном 1 рік. Дати заяви, термін страхування, дати у документах від ВНЗ та гуртожитку – мають співпадати !

 1. Візова анкета

Візова анкета з вклеєною фотографією має бути заповнена латинськими буквами і підписана заявником, тобто студентом. Якщо студент неповнолітній, то анкету підписує один з батьків.

 1. Фотографія

Кольорова фотографія повинна відповідати наступним вимогам:

 • актуальна, тобто зроблена максимум 6 місяців тому
 • розмір 3,5 х 4,5 см
 • обличчя – 70-80% фотографії
 • без сонцезахисних окулярів, без головного убору
 1. Закордонний паспорт

Дійсний закордонний паспорт, підписаний заявником. Також додається ксерокопія першої сторінки та копії всіх Шенгенських віз за останні три роки, копію останньої національної візи, а також копії усіх штампів про в’їзди/виїзди .

 1. Внутрішній паспорт або ID картка разом з витягом з державного демографічного реєстру (оригінал та ксерокопія)
 2. Страховий медичний поліс

Оригінал та копія страхового медичного поліса, а також додаток до поліса. Поліс оформляється у визначених акредитованих страхових компаніях (перелік подано на сайті візового центру) повинен покривати суму в розмірі 30 000 євро та бути дійсним на території ЄС. Страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату. Дати страхового полсу мають відповідати датам візової заяви.

 1. Довідка з навчального закладу про зарахування на навчання

Це документ, що підтверджує набуття статусу студента, виданий навчальним закладом (zaświadczenie / decyzja komisji rekrutacyjnej) + копія документу. Даний документ обов’язково повинен містити інформацію про актуальний рік навчання та семестр.

 1. Підтвердження оплати за навчання

Квитанція з банку про оплату за навчання і підтвердження здійснення оплати, видане навчальним закладом, якщо студент зарахований на платне навчання. Якщо ж навчання безкоштовне, ВНЗ надає документальне підтвердження цього в довідці з університету.

 1. Документ, що підтверджує достатність фінансових коштів заявника

Це нововведення, яке запровадили з червня 2019 року. Усі заявники повинні надати документи, які підтвердять наявність фінансових коштів на покриття витрат на проживання та повернення до рідної країни (нижче подано більш докуладну інформацію)

Якщо заявник неповнолітній, то до вищеперерахованих документів для отримання студентської візи в Польщу, додається:

 • Оригінал та копія свідоцтва про народження
 • Копії внутрішніх паспортів батьків
 • Нотаріально завірений дозвіл від батьків на виїзд дитини за кордон.

Важливо! Отримати річну студентську візу можуть тільки студенти стаціонарної форми навчання, або студенти підготовчого курсу, так званої, «зерувки».

Фінансове забезпечення: яка сума має бути на рахунку для отримання студентської візи?

Розмір суми коштів на рахунку розраховується за формулою:

700 зл (середня сума витрат студента на місяць) х 12 (місяців) + 200 зл (вартість зворнього квитка на Україну) = 8600 зл.

Також, потрібно надати підтвердження оплати проживання – довідку з гуртожитку, угоду оренди квартири і т.п. Фінансове забезпечення на опату проживання має бути мінімум 530 зл/місяць. Тобто, 35х12 = 4200

Отже, Ваше фінансове забезпечення має складати орієнтовно 12800 зл.

 

Який рахунок та в якому банку відкривати для отмання польської студентської візи?

Є 2 варіанти:

 1. Дебетний рахунок у польському банку, відкривається на території Польщі у злотих. Ви просто кладете на нього потрібну суму та берете довідку. Важливо – це має бути довідка з печаткою, а не чек з банкомату.
 2. Рахунок в українському банку, до уваги береться саме кредитний ліміт від 50000 грн. Хоч в окремих випадках приймали також документи про кошти дебетних рахунків.

Важливо! Якщо заявник неповнолітній і рахунок оформлено на одного з батьків, у нотаріуса потрібно завірити спонсрську заяву довільної форми.

Що робити, якщо Вам відмовили у польській національні візі?

студентська віза в Польщу документиПо-перше, відмова у польській студентські візі буває дуже рідко. Якщо у Вас прийняли весь пакет документів без зауважень, або ж, якщо були зауваження – Вам дали терміни донести бракуючі документи – можливість відмови практично виключається.

Але бувають ситуації, коли студент отримує відмову.  Така відмова завжди подється у вмотивованій письмовій формі, тобто чітко вказано причину відмови. В такому випадку завжди можна подати апеліцію, та усунути документальні недоліки. Самою розповсюдженою причиною відмови є фінансове забезпечення – недостатня кількість фінансів на рахунку, або ж консульство, при перевірці довідки з банку, виявило невідповідність у сумах. Тоді потрібно при поданні апеляції збільшити суми на рахунках, дані яких ви подаєте в консультсво.

Також, зараз багато студентів їдуть на навчання на підставі біометричного паспорту та одразу на початку навчального року подають документи на Карту побуту. Звертаємо Вашу увагу, що така опція під силу лише повнолітнім. Якщо студенту ще немає 18 років і не виповниться найближчим часом, краще все-таки ретельно підготувати документи та отримати візу в Польщу.

Звертаємо Вашу увагу, якщо Ви вступаєте в польський ВНЗ разом з компанією STUDIX.eu, то наші професійні менеджери детально проконсультують як отримати студентську візу в Польщу і допоможуть підготувати усі необхідні документи!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео