/ Які документи потрібні для вступу в польський ВНЗ?

Які документи потрібні для вступу в польський ВНЗ?


Які документи потрібні для вступу в польський ВНЗ, терміни подання документів, основні секрети реєстрації і корисні лайфхаки вступної кампанії від Studix.eu

Які документи потрібні для вступу в Польщу?

Це запитання одне з найпоширеніших серед наших Клієнтів уже на першій консультації. Запитання важливе, оскільки для вступу в польський ВНЗ Кандидату не достатньо лише відповідати вимогам кваліфікаційної комісії. Потрібно ще надати правильний пакет документів, укомплектований згідно вимог вибраного польського університету, який пройшов весь шлях легалізації і, що найголовніше, – подати у визначений термін!
Давайте спробуємо розібратися, які ж документи потрібно для вступу у ВНЗ Польщі, коли подавати документи для вступу в польський університет, як зробити легалізацію, як правильно пройти реєстрацію, як саме подати документи на навчання в Польщі…

Документи та інші «секрети» вступної кампанії

Перший етап – реєстраційний

Для початку потрібно створити особистий кабінет в IRK або ERK – так називаються реєстраційні системи ВНЗ.
IRK – internetowa rejestracja kandydata
ERK – elektroniczna rejestracja kandydata
Для початкової реєстрації в багатьох університетах Польщі з документів буде потрібно закордонний паспорт і стандартний набір анкетних даних. Така процедура, як правило, проходить  он-лайн і є тільки першим, найменшим кроком вступної кампанії.  Он-лайн кабінети доступні для створення, найчастіше, з травня. Потім сюди можна буде поступово додавати інформацію.
Але є також університети, реєстрація в яких допускається тільки при наявності освітніх документів – свідоцтва за 11 клас і додатку, серійні номери яких одразу потрібні для заповнення. Реєструватися в таких ВНЗ можна лише після закінчення школи і отримання документів.
Корисний лайфхак від Studix.eu: IRK/ ERK багатьох університетів дозволяють замість серійного номера свідоцтва вписати нулі, це дає більше часу для створення акаунту. Але важливо не забувати після отримання документів виправити дані. ☺
Важливо правильно заповнити он-лайн кабінет, внести всі необхідні дані, завантажити електронне фото і, якщо потрібно, скани освітніх документів та оцінки з профільних предметів.
Дуже важливо! Сама реєстрація не є вступом і не гарантує зарахування! Це тільки початок довгого шляху.
Окрім повного комплекту документів, також необхідна квитанція про оплату реєстраційного внеску.

Другий етап – документальний

І ось учень закінчив школу, відгуляв випускний вечір і в руках у нього свідоцтво за 11 клас (пластиковий документ) і додаток з оцінками (паперовий документ), отже можна готувати пакет документів для навчання в Польщі.
Документи, що засвідчують особу
 • Копія закордонного паспорта Кандидата на навчання. Деякі ВНЗ вимагають нотаріальну копію!
 • Карта Поляка / Карта постійного перебування (сталий побут) – для тих, у кого є такі документи. Їх, як правило, треба подати у формі нотаріальної копії.
 • Паперове та електронне фото у форматі затвердженому міграційною службою.
 • Свідоцтво про народження з присяжним перекладом також вимагають для вступу певні університети.
 • Деякі ВНЗ уже на етапі вступу вимагають медичну страхівку.
Освітні документи
 • Свідоцтво з додатком за 11 клас. 90% ВНЗ Польщі вимагають ці документи з апостилем!
 • Сертифікати ЗНО – вимагають деякі ВНЗ.
 • Довідки з Міністерства освіти на науки – вимагають деякі ВНЗ.
 • Присяжний польський переклад усіх освітніх документів. Важливо! Тільки присяжний переклад!  Tłumaczenie przysięgłe!!!
Додатково! Вступ на деякі спеціальності потребує додаткових документів.
 • Мотиваційний лист
 • Референції – рекомендаційні листи
 • Творчі роботи – часто для вступу на творчі напрямки треба підготувати презентації своїх робіт або реальні картини повноцінного формату.
Мовні сертифікати
Польськомовні програми: вимоги до мови – В1 або В2 – такий рівень треба підтвердити певним сертифікатом
Важливо! Деякі ВНЗ навіть при наявності сертифіката, вимагають пройти співбесіду на визначення рівня володіння польською мовою або здати екзамен.
Англомовні програми: вимагається рівень В2, підтверджений сертифікатами:
 • International English Language Testing System IELTS Academic
 • TOEFL
 • First Certificate in English (FCE)
 • Certificate in Advanced English (CAE),
 • Business English Certificate (BEC), Business English Certificate (BEC) Higher, Certificate in English for International Business and Trade (CEIBT) – issued by University of Cambridge Local Examinations Syndicate and University of Cambridge ESOL Examinations;
Корисний лайфхак від Studix.eu: якщо у Вас немає сертифікату або Ви не встигаєте його отримати, завжди можна поцікавитися в університеті, чи немає внутрішнього екзамену на визначення рівня володіння англійською мовою.
Медичні довідки– вимагають деякі ВНЗ
 • Медична довідка про відсутність протипоказів до навчання – формат надає ВНЗ
 • Для вступу на медичні напрямки можуть вимагати санітарно-епідеміологічні заключення
 • Присяжний переклад всіх медичних документів. Важливо! Тільки присяжний переклад!  Tłumaczenie przysięgłe!!!
 Заяви/ Анкети / Квитанції – системні документи
 • IRK/ ERK документи. Після закінчення реєстрації система регенерує Ваші анкету, заяву на вступ на навчання та інші документи, що вимагає ВНЗ.  Це також можуть бути договори на навчання і квитанції на оплату.
 • Квитанція про оплату вступного внеску. В деяких випадках система регенерує індивідуальний рахунок для оплати безпосередньо в он-лайн кабінеті, інколи такий рахунок загальний для всіх кандидатів. В будь-якому випадку внесок треба оплатити, а квитанцію докласти до інших документів для вступу в польський ВНЗ.
 Довіреність та інші завірені документи
 • Якщо Ваші інтереси в приймальній комісії університету представляє третя особа чи освітнє агентство, необхідно представити довіреність. Форму такої довіреності надає ВНЗ чи агентство. Також ВНЗ визначає необхідність нотаріального оформлення чи звичайного письмового.
 • Інколи ВНЗ вимагають від неповнолітніх кандидатів нотаріальний дозвіл батьків на вступ /навчання в Польщі.
 • В певних випадках, університети вимагають завіряти документи в Консульських представництвах Польщі в Україні / Білорусі.
 • Також неповнолітнім для отримання візи потрібен нотаріальний дозвіл батьків на самостійний довготерміновий виїзд за кордон на навчання.
Корисний лайфхак від Studix.eu: для економії грошей і паперу, якщо дозволяють вимоги, можна оформити всі дозвільні документи в одній довіреності.  ☺
Важливо! Нагадуємо про необхідність перекладу усіх документів у присяжного перекладача.
І ось, папка з документами зібрана. Тепер ми чекаємо результатів від приймальної комісії.

Третій етап – вступ

Приймальна комісія уважно вивчає Ваші документи, бали і сертифікати. До уваги, як правило, беруть бали з профільних предметів.
Наприклад, економіка – профільні предмети це математика і географія; інформатика – інформатика і математика/; ветеринарія – біологія/хімія і математика/фізика; англійська філологія – англійська мова і рідна мова і так далі.
Якщо у Вас була співбесіда чи вступний екзамен – це також трансформується у відповідний бал і Ви отримуєте очікуваний результат «zakwalifikowany”!
І тепер важливо вкластися в терміни!

І так, терміни подання документів у ВНЗ Польщі

Приватні ВНЗ, як правило, не мають жорстких часових обмежень. Прийом заявок і документів відбувається до вичерпання лімітів місць (орієнтовно до серпня).  Важливо пам’ятати, що пізнє подання документів, зменшує шанси на отримання місця в гуртожитку. Важливо! Якщо Ваша спеціальність творча і вимагає здачі профільного іспиту (танець, вокал, живопис) важливо не пропустити цей екзамен, оскільки такі іспити бувають 1 або 2 рази під час вступної кампанії. Може трапитися так, що прийом документів відкритий, але саме Ваша спеціальність вже не доступна, бо пройшли всі конкурсні терміни ☹
Державні ВНЗ мають чіткі часові рамки прийому документів. Як правило, реєстрація триває до кінця червня, в 10 числах липня вже є результати і виставлені дати прийому оригіналів. Найчастіше це до 20.07.
Важливо! Треба пам’ятати, що вступ на платну форму і безплатну (Карта Поляка) може мати різні дати, терміни і, навіть, різні реєстраційні системи!
Корисний лайфхак від Studix.eu: Багато державних ВНЗ Польщі мають таку опцію, як додаткова рекрутація, вона починається в кінці серпня, якщо залишаються вільні місця після основної вступної кампанії. 
ДУЖЕ ВАЖЛИВО! Навіть, якщо Ви пройшли всі етапи, закваліфіковані приймальною комісією, але не подали вчасно правильний пакет документів – в результаті Ви не студент! Тому дуже важливо знати, які документи потрібно для вступу у ВНЗ Польщі і точні терміни подачі документів в польські університети.
Якщо у Вас є запитання, наші компетентні менеджери із задоволенням безкоштовно проконсультують Вас, користуючись своїм багаторічним досвідом і знаннями процедури вступу до польського університету з “перших уст”. Наші представництва працюють у Львові, Києві, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні!
Співпраця з професіоналами, які допоможуть комфортно вступити в університет Польщі, все зроблять за Вас, дозволить Вам зекономити час, нерви та гроші.
Будемо раді бачити Вас серед наших Клієнтів!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео