/ Скільки коштує навчання в Польщі?

Скільки коштує навчання в Польщі?


Хочете вчитися в Польщі? Мрієте про студентське життя за кордоном, але, навіть, не здогадуєтеся про загальну вартість навчання в Польщі? Давайте вияснимо скільки ж доведеться витратити на навчання, проживання, харчування та транспорт, щоб ви могли правильно розрахувати індивідуальний бюджет. Читайте далі!

Навчання в Польщі, ціна: скільки доведеться заплатити за іноземну освіту

Найперше, що варто відзначити – вартість навчання в Польщі не набагато вища, ніж в Україні, Білорусі та інших країнах пострадянського простору, але за якістю кардинально відрізняється. Саме це все більше і приваблює майбутніх студентів. Також варто відзначити прекрасні можливості для початку успішного кар’єрного зростання: диплом міжнародного зразка, вивчення нових іноземних мов, стажування по всьому світу.

Навчання в Польщі можливе польською та англійською мовою.Від цього й залежить ціна, а також від міста розташування і престижності вузу. Якщо ви вибираєте навчання на англійській – будьте готові оплачувати від 1500 до 4000 євро на рік. Навчання на польській коштує від 900 до 3000 євро на рік. Вартість навчання в Польщі на медичних спеціальностях набагато дорожча – лікарська справа і стоматологія стартують від 8000 євро в рік.

Знову ж таки, все залежить тільки від ваших уподобань та обраних вузів. Наприклад, в Краківській Академії Моджевського або Лодзінському університеті доведеться заплатити від 1200 євро в рік (600 євро семестр), а у Вроцлавському університеті банківської справи – від 950 євро в рік (475 євро семестр). Є можливість навіть підібрати вузи в Польщі, вартість навчання в яких буде від 850 євро в рік і 425 євро за семестр.

Чим ще приваблива ця прекрасна країна для студентів з України- так це можливістю навчатися безкоштовно з Картою поляка або Сертифікатом володіння польською мовою на рівні С1.

Навчання в Польщі: вартість проживання

Перед переїздом за кордон вам варто визначитися з проживанням: чи це буде гуртожиток, чи оренда окремого житла.

вартість навчання в ПольщіОчевидно, що проживання в гуртожитку буде дешевшим, бо доведеться ділити всі зручності з іншими студентами. Але слід зазначити, що польські гуртожитки кардинально відрізняються від вітчизняних матеріальною базою та умовами. Є можливість проживати в гуртожитку і в окремій кімнаті, але, відповідно і оплата вища. Також, в останні роки в Польщі активно відкриваються приватні гуртожитки з покращеними побутовими умовами. Загалом, проживання в державному гуртожитку коштує від 350 до 670 злотих на місяць, в приватному від 650 і вище злотих на місяць.

Другий варіант житла – оренда кімнати. Вона обійдеться мінімум в 600 злотих на місяць, якщо будете винаймати з іншими студентами. Ціни за кімнату можуть сягати й до 1200 злотих. Все залежить від місця розташування і міста.

Ще один різновид житла – маленькі квартири, так звані “кавалерки”, в яких можна жити компанією з кількох людей. Вона обійдеться в 850-1200 злотих на місяць з людини.

І накінець, якщо ви цінитель самотності і зручності – можете орендувати окрему однокімнатну квартиру. Але це задоволення не з дешевих, так як за проживання в ній доведеться викласти від 1500 злотих на місяць.

Підсумовуючи, можна сказати, що до оплати за освіту в Польщі додається ціна проживання, а це мінімум 400-500 злотих на місяць.

Бюджет на харчування для студентів в Польщі

Витрати на їжу залежать від вашого вибору і переваг. Тут є два варіанти: харчуватися в кафе / їдальнях або готувати самому.

 1. Харчування в кафе/їдальнях обійдеться мінімум в 30 злотих на день. Сніданок та вечеря по 10 злотих, а повноцінний обід – від 15. На місяць це близько 900 злотих.
 2. Самостійне приготування їжі буде набагато дешевше. Якщо купляти необхідні продукти в супермаркеті та напівфабрикати, то спокійно можна вкластися в суму від 400 злотих на місяць.

Звичайно, у вартість навчання в Польщі не включені посиденьки в кафе або барі з друзями. Тут вже потрібно самостійно визначитися з сумою, яку ви готові витрачати.

Яка вартість громадського транспорту в Польщі?

Громадський транспорт – це бюджетний і зручний спосіб добратися до потрібного місця. У Польщі діє метро, автобуси, трамваї.

Вигідно купувати проїзні карточки на 30 або 90 днів, коштують вони приблизно 55 і 140 злотих відповідно.

Найекономніший варіант – придбати пільговий проїзний для студентів на 5 місяців за 180 злотих.

В Польщі можна також користуватися послугами таксі, арендувати електросамокати і велосипеди. Рекомендуємо, якщо є така можливість, частіше ходити пішки, так ви зможете побачити багато цікавого.

Українцями також треба розрахувати орієнтовно від 50 злотих на транпорт додому.

Додаткові витрати

Крім основних складових бюджету (вартість навчання в Польщі, проживання, харчування, транспорт), потрібно виділити ще трохи коштів на додаткові витрати. До них можна віднести:

 • Гігієна – мінімальный набір побутових речей приблизно 25 злотих на місяць.
 • Вартість додаткових курсів польської мови: від 250 злотих за семестр.
 • Ліки – від 50 злотих.
 • Одяг
 • Мобіьний зв’язок- від 30 злотих на місяць.
 • Послуги перекуря – 30-60 злотих.
 • Розваги – 50 злотих і більше.

Визначити точну суму додаткових витрат неможливо, бо вона завжди змінюється в залежності від потреб студента. Рекомендуємо виділяти не менше 200 злотих на місяць.

Яка в середньому вартість навчання в Польщі: підведемо підсумки

Якщо враховувати всі перераховані вище аспекти студентського життя за кордоном в Польщі, на навчання та проживання в Польщі доведеться витратити мінімум 1000 злотих на місяць в невеликих містах і від 1400 у великих.

Розраховуйте власний бюджет, покладаючись на свої переваги і бажання.

Але найголовніше – не бійтеся змін у житті, адже навчання за кордоном цього вартує!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео