/ «Зерувка» або підготовчий курс в польських університетах

«Зерувка» або підготовчий курс в польських університетах


І так, Ви прийняли рішення отримати вищу освіту в Польщі, але сумніваєтеся в своєму рівні польської мови, оскільки вибрали складну спеціальність – лікар, інженер, біотехнолог, архітектор і т.д. Що ж робити? Адже математика в середніх школах Польщі викладається зовсім за іншою програмою, Вас лякає «польська» хімія, термінологія фізики та інших наук … Для підготовки і адаптації іноземних студентів при державних ВНЗ Польщі створені спеціальні центри, програма яких дає можливість не тільки опанувати мову на високому рівні, але також пройти підготовку з профільних предметів. Zerówka, rok zerowy, kurs przygotowawczy / зерувка, Зеровий / нульовий рік, підготовчі курси – такі назви програм можна знайти в польському освітньому просторі. Ця підготовка є безцінною для майбутніх фахівців усіх професій.

Zerówki бувають річні і семестрові. Останні актуальні для тих, хто хоче на магістратуру або вже має певну мовну підготовку.
Тож давайте розберемося в особливостях роботи цих інституцій, проаналізуємо сильні і слабкі сторони нульового року, а також детально зупинимося на описі деяких з них.

А ЧИ ВАРТО НАВЧАТИСЯ НА ЗЕРУВЦІ … АБО МІФ “ВТРАЧЕНОГО РОКУ”

Однозначно, ТАК. Якщо оплата ще одного року навчання під силу Вашій родині, від цього «втраченого» року Ви отримаєте багато:

 • вільне володіння польською мовою на рівні В2, знання термінології та спеціальнї лексики (вивчення słownictwa)
 • комфортний адаптаційний період в чужій країні, без страху перед сесією та академічними зобов’язаннями
 • підготовку з профільних предметів
 • якщо Ви хочете пройти на безкоштовну програму, зерувка однозначно дасть переваги перед іншими претендентами
 • знайомство з культурою, історією і звичаями країни, в якій Ви будете навчатися
 • багато нових друзів з різних країн світу, бо студенти зерувкі – це японці, шведи, малайзійці, українці, білоруси і, навіть, американці!

«Втрачений» рік, найпоширеніша помилкова думка абітурієнтів пострадянського простору, стане роком яскравих спогадів, адже освітній план зерувки готує Вам також цікаву культурну програму, екскурсії, походи в музеї, поїздки мальовничими околицями. Куди ви поспішаєте? Насолоджуйтесь студентським життям!
Що стосується знань – Ви оціните свої переваги на першій сесії І курсу. З огляду на постійно зростаючий відсоток відрахувань наших студентів з першої сесії через слабке володіння мовою і відсутність підготовки з профільних предметів, стане очевидно, що «втрачений» рік виявився неймовірно плідним і корисним . Так як середній вік європейського першокурсника 20 років, Вам буде комфортніше спілкуватися зі сврїми однокурсниками.

ЯК ВИБРАТИ ЗЕРУВКУ?

Краще за все керуватися 2 критеріями:
1.  Або це підготовка при університеті Польщі, в який Ви плануєте вступати;
2. Або на цій підготовці представлені предмети, які Вам потрібні для отримання майбутньої спеціальності.

Наша компанія Studix.eu має багаторічний досвід співпраці з університетами Польщі, в тому числі і з зерувками. Наш досвід та історії вступу наших студентів, які закінчили підготовчий рік, допоможуть Вам зробити правильний вибір.

ЗЕРУВКА КРАКІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ (Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej) – готує майбутніх студентів технічних, інженерних, біотехнологічних і економічних напрямків, прекрасно готують і гуманітаріїв. Цьому центру більше 30 років, тут можна зустріти слухачів зі східної Європи, Африки, Америки і навіть Японії. За запитом в деканаті можуть підготувати індивідуальний план навчання, наприклад, для вступу в консерваторію. Також, це єдиний в Польщі навчальний центр, який готує абітурієнтів до профільних іспитів для вступу на архітектуру. Майбутні архітектори отримують тут унікальну підготовку з архітектонічного малюнку, креслення та інших дисциплін, яких не вчать у школі, але вимагають під час вступу. Студентів  порадує інфраструктура: корпуси зерувки розміщені безпосерньо в Академмістечку, тобто можна не витрачати час на дорогу у великому місті, йти на навчання 2 хвилини. Усі гуртожитки Краківської політехніки в 2019 році було відремонтовані і доукомплектовані.
З 2018 року тут стартувала окрема програма вивчення англійської мови з майбутнім складанням іспиту на мовний сертифікат.
Вартість навчання – 3000 євро /рік. А з минулого року в оферті MCK PK також й піврічні підготовчі мовні курси.
ВАЖЛИВО! ЗНИЖКИ! Всі клієнти компанії Studix.eu отримують знижки на оплату навчання – 20%. Знижку на навчання в розмірі 30% також можуть отримати студенти по Карті поляка и Карті постійного проживання (stały pobуt).

ЗЕРУВКА ЛОДЗЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łodzkiego) більше 50 років готує майбутніх медиків з усього світу. Тут представлено унікальний курс хімії, біології, фізики та математики для вступників на медицину, медичні біотехнологію / хімію / фізику, фармацію. Це єдиний в Польщі центр з медично спеціалізацією. Крім медицини тут представлений технічний курс для майбутніх інженерів, хороша підготовка для економістів і гуманітаріїв. Зручна інфраструктура студентського містечка також приваблює студентів.
Вартість навчання – 3000 євро /рік
ЗНИЖКИ! Передбачена знижка 30% по Карті поляка и Карті постійного проживання (stały pobуt).

ЗЕРУВКА ЯГЕЛЛОНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiełłońskiego) – була створена 50 років тому і спрямована на гуманітарні спеціальності. Але часто зерувку цього престижного краківського навчального закладу вибирають і майбутні математики, хіміки або лікарі. Розклад навчання побудовано дуже цікаво і тісно переплетений з культурною програмою. Якщо студенту потрібні для вступу точні науки, завжди можна звернутися до свого куратора з університету і вам запропонують уроки за додаткову плату.
З другого семестру передбачені заняття з профільної лексики для напрямків: гуманітарні науки; політичні науки і міжнародні відносини; право і адміністрація; маркетинг і управління; медицина.
Сильною стороною підготовчого року Ягеллонки є розташування – навчальні корпуси знаходяться в районі старого міста і з вікна навчальних аудиторій відкриваються неймовірні панорами старовинного Кракова. Можливість навчатися у підніжжі Вавеля – не єдина «фішка», всім слухачам надаються комфортні гуртожитки в ближньому центрі міста.
ВАЖЛИВО! Зерувка Ягеллонського університету також пропонує піврічний курс, який починається з другого семестру!
Вартість навчання – вступний внесок 920 зл. 1 семестр – 6060 зл / 2 семестр – 5820 зл.

ЗЕРВУКА УНІВЕРСИТЕТУ МАРІЇ КЮРІ-СКЛОДОВСЬКОЇ (Centrum Jezyka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemcow Uniwersytet Marii Curie-Sklodowskiej) в Любліні успішно готує майбутніх юристів, географів, істориків, економістів і філологів. Тут представлено 3 програми:
1. Исторія и право
2. Економика і географія
3. Лінгвістична програма
Кожна програма, крім польської мови, має блок профільних предметів. Культурна програма різноманітна і насичена.
Академмістечко університету має зручну інфраструктуру.
Вартість навчання – 2200 євро /рік
ЗНИЖКИ! Передбачена знижка 30% по Карті поляка и Карті постійного проживання (stały pobуt).

Підготовчий курс для іноземців також надають зерувка університету ім. Адама Міцкевича в Познані, зерувка Вроцлавської політехніки, зерувка Вроцлавського університету, зерувка Сілезького університету, зерувка Жешувського університету, зерувка Опольського університету, підготовчий курс Краківського економічного університету, підготовчий курс при Люблінській полутехніці. Програми і ціни цих підготовчих курсів різні. Наші менеджери Studix.eu із задоволенням нададуть деталі всім зацікавленим кандидатам.

ЯК ВСТУПИТИ НА ЗЕРУВКУ? ПРОЦЕС ВСТУПУ І СТАТУС СТУДЕНТА

Легкий процес вступу, без стресів та іспитів! Менеджери  STUDIX.eu готують Вам документи таким чином, щоб Ви використали їх також і при вступі в обраний університет.
Слухач підготовчого курсу отримує СТАТУС СТУДЕНТА  ( не у всіх навчальних закладах!) на рівні з першокурсниками, студентський квиток, має право на пільговий проїзний, медичну страхівку NFZ, карту тимчасового перебування, користується усіма знижками, передбаченими для студентів.

ПРОЦЕС НАВЧАННЯ НА ЗЕРУВЦІ

Швидше нагадує шкільний процес. Студенти поділені на невеликі групи (формування груп відбувається згідно вихідного рівня польської мови), практикується індивідуальний підхід. Також вивчаються інші іноземні мови – англійська, німецька, французька. Заняття проводяться щодня, по 4-5 академічні години. Проживають студенти в гуртожитках на стандартних студентських умовах.
ВАЖЛИВО! Сесії повноцінні – необхідно здати всі іспити і заліки. Але це теж своєрідна підготовка до сесії вже на першому курсі університету.

ДОДАТКОВІ БОНУСИ

ШАНС НА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ

Дуже часто випускники зерувки беруть участі в безкоштовних програмах для іноземців, наприклад при Варшавській Політехніці або Сілезькому університеті, маючи незаперечні переваги перед іншими конкурсантами «зі шкільної лави». Таким чином, зайві витрати на оплату підготовчого року обертаються для студента приємним бонусом у вигляді безкоштовної освіти. Це стосується також тих «зерувщиків», які зможуть досягти мовного рівня С1 (інформація про зміни в польському законодавстві).

ПЕРША СЕСІЯ «В ОДИН КЛІК»
Потрібно врахувати зростаючий відсоток відрахувань іноземних студентів з університетів Польщі, особливо зі складних спеціальностей, і саме через слабке володіння польською мовою і «розгубленість» в точних науках. Так ось, жоден з наших польських студентів, які пройшли нульовий рік, навіть не поскаржився на складності під час сесії, всі з вдячністю згадують підготовчий рік у польському університеті.

ШТАТНА ДОПОМОГА В ПОДАЛЬШИХ КРОКАХ
Важливим бонусом є допомога деканату зерувки при вступі до польського ВНЗ. Вам допоможуть вибрати університет Польщі для подальшого навчання і сприятимуть у вступній кампанії. Це не означає, що Вас будуть обслуговувати як в освітньому агентстві, але розраховувати на підтримку Ви можете.

МОВНИЙ СЕРТИФІКАТ
Дуже важливим документом для випускника підготовчого року при польському університеті є сертифікат володіння польською мовою. Звичайно ж, іспити ніхто не відміняв :). «Зерувщики», які приїжджають без знання мови або ж з початковим рівнем, за рік доходять до В1-В2. А ось студенти, які приїхали з більш солідною підготовкою можуть отримати С1. Тоді, згідно з новим законодавством Польщі, є всі права для вступу на безкоштовне навчання з можливістю отримання стипендій!
ВАЖЛИВО! Сертифікат, виданий підготовчими курсами державного університету Польщі, приймають всі польські вузи без винятку!

ЦІНА

Вартість підготовчих курсів для іноземців коливається від 1000 євро до 4000 євро, залежно від кількості годин, наявності профільних предметів і складності. Вартість проживання в гуртожитку – 350-450 злотих за місяць. Всі студенти польського походження, власники Карти Поляка і Karty stałego pobytu отримують 30% знижку на оплату навчання.

Rók zerowy, zerowka dla cudzoziemcow – це інвестиція у Ваші мрії, знання і майбутнє, яке того варте!
У будь-якому випадку слід пам’ятати, що рівень Вашої мовної підготовки до навчання за кордоном прямо пропорційний рівню і якості отриманих Вами знань.

STUDIX.eu бажає удачі!

P.S. Ще ніхто і ніколи не пошкодував про зерувку…… 🙂

* Навчання в Польщі від STUDIX.EU – найвигідніші умови, найактуальніші новини, найкращі пропозиції спеціально для Вас!

 • Інформація
 • Бакалавр
 • Магістр
 • Безкоштовно
 • English
 • Інженер
 • Deutch
 • Спеціальності
 • Вступна кампанія
 • Дозвілля
 • Фото и видео